Valve’dan Üç Büyük Sürpriz

Gabe Newell, önümüzdeki bir yıl için üç büyük sürpriz sözü verdi.

Valve için oyunseverlere en karışık duyguları yaşatan oyun yapımcısı desek bu pek de yanlış bir tanımlama olmazdı sanırım. Yaptıkları müthiş oyunlar kadar bir türlü yapamadıklarıyla da gündemde kalmayı başaran 2000’li yılların “beklenti yaratma” şampiyonu Valve’dan bahsediyorum.

Washington’lı dostlarımız en son 2011’e erteledikleri Portal 2 ve hemen akabinde iptal ettikleri E3 2010 sürprizi ile oyunseverleri hüzne boğmuş; hemen ardından da Portal 2’yi Steam desteğiyle birlikte (cross platform co-op, anında güncelleme, Steam sohbet desteği, muhtemelen PC için beleş aktivasyon vs…) PlayStation 3’e taşıyacaklarını duyurarak daha önce utanmazca aşağıladıkları PS3 komunitesi (Doug Lombardı’nin sözlerini hatırlayın) karşısında günah çıkarmışlardı. Eh, söz konusu “yeşil” olunca akan suların durması kaçınılmazdı öyle değil mi? 🙂

Bütün bunlar olurken birbiri ardına patlayan sahte Episode 3 haberlerinin de gündemi uzun süre meşgul ettiğini söylemekte fayda var.

Gabe Newell Boomer

Bir yerlerden tanıdık geliyor ama...?

E3 2010’un sonlanmasının ardındansa ortam duruldu; geçtiğimiz hafta sona eren GamesCom’daysa beklenen Portal 2 gösteriminden fazlasını göremedik. Ancak Gabe Newell’ın PC Gamer’a verdiği röportaja bakacak olursak, Valve’ın önümüzdeki 1 yıl içerisinde üç büyük sürprizi oyun dünyasıyla buluşturmaya hazırlandığını görüyoruz.

“Yaptıklarımızı gördükten sonra çok şaşıracağınızı garanti edebilirim ve bu şaşkınlık kısa sürmeyecek. Şu an çok gülüyorum, çünkü insanlar yine şok olacaklar. Önümüzdeki 12 ay içinde üç büyük sürprizimiz olacak.”

Açıklamalar gerçekten oldukça iddialı ve heyecan verici. Hatta öylesine heyecanlıyım ki en son ne zaman Valve’ın yaptığı bir oyuna şok olduğumu (?) bile hatırlayamıyorum. Bakalım perdenin arkasından bu sefer neler çıkacak…

6 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Bunlardan birinin Dota olma ihtimali çok yüksek,hatırlayan varsa Valve icefrog’u işe almıştı ancak ne üzerinde çalıştığına dair bir bilgi verilmedi daha.

  2. Ziyaretçi

    Oha nasıl bir rüya gördüysem bu 3 süprizi çözüyordum içime Nostradamus mu kaçtı anlamadım valla.Tabi ki hatırlamıyorum şimdi oyunları pıh lanet.Ama 3 süprizden biri oyun olmayacak.Yer yarılacak gökten ateş gelecek,nayn ilevınn

Bir cevap yazın