Valve: Half Life Filmini Biz Yapacağız

Gordon Freeman’ı beyazperde de görmek isteyenler el kaldırsın hemen…

Sempatik dostumuz Gabe Newell, PC Gamer’a verdiği röportajda şimdiye kadar bir Half Life filmi için pek çok teklif aldıklarını ama hepsini reddetiklerini söylemiş. Newell, birçok toplantı yaptık ama önümüze gelen senaryolar oldukça kötü ve oyunların genel mantığından oldukça uzaktı diyor.

Peki Valve, Half Life filmi için kapıları tamamen kapatmış durumda mı? Röportajdan öğrendiğimize göre, aslında Valve, Half Life filmini kendisi çekmek istiyor. Newell’a göre; Valve, Half Life’ı beyazperdeye kendi taşımalı. Peki Valve, böyle bir projenin altından kalkabilir mi? Newell, bu sorunun da cevabını veriyoruz “imkansız” diyerek.

Gabe Newell

Yönetmen koltuğunda da Gabe Newell'ı görmek fena olmazdı hani 🙂

Fakat Newell, “Valve, Team Fortress 2’de gördüğümüz gibi kısa filmler halinde Half Life filmleri çekilebilir, bu olasılığı araştırıyoruz” diyor.

Valve’in, Half Life filmlerine sıcak bakmayarak önemli bir gelir kapısını elinin tersiyle çevirmesi takdir edilecek bir şey. Aslında Valve de şunun çok iyi farkında ki, Half Life 3. sınıf bir Hollywood filmine kurban edilmeyecek kadar önemli bir marka ve Valve’in bu markayı zedelememesi gerekiyor.

Ayrıca Gordon Freeman’ı diğer oyun kahramanlarından ayıran ve beyazperdeye gelmesini engelleyen çok önemli bir ayrıntı daha var; Gordon Freeman, genel olarak gerçek bir karakter değil; Freeman, hiç konuşmuyor, bir kişiliği ve duygusal tepkileri yok. O yüzden her oyuncunun kendi yarattığı bir Freeman var ve siz bu kahramanı belli bir şablona oturttuğunuz zaman hiç kimseyi memnun edemezsiniz.

Şimdi de Gordon Freeman’ın beyazperdede süründüğünü görmek istemeyenler el kaldırsın.

2 Yorum

Bir cevap yazın