Valve Donanım İşine Giriyor

Endüstriyel tasarımcı için verilen bir iş ilanına göre Valve donanım işine girmeye hazırlanıyor. İlanda Valve “Bilgisayar donanımı alanında yeniliklerin eksikliği bizi hayal kırıklığına uğratıyor, bu nedenle kolları sıvamaya kadar verdik” diyor. İlanda Valve’in tam olarak ne yapmayı planladığı açık olarak belirtilmiyor ancak bazı cümlelerde klavye, fare gibi temel elemanların bile yıllarca değişmediğinden bahsediliyor.

Aslına bakarsanız bu iddialar yeni sayılmaz birkaç ay önce Valve’ın donanım işine gireceği ve “Steam Box” adıyla yeni bir oyun konsolu üreteceği yönünde söylentiler çıkmıştı.

Ne dersiniz sizce Valve gerçekten donanım işine girecek mi? Ya da girerse başarılı olabilir mi?

2 Yorum

  1. gouranga

    Piyasanın başka bir Xbox- PS3 benzeri konsola ihtiyacı yok diye düşünüyorum ben. Ouya projesinden umutluyum bu düzeni kırması açısından.

    Diğer yandan eğer donanım gelişmesinden anladıkları parçaları yükseltilebilir konsol ise kötü bir PC taklidine ne gerek var diyorum.

    Tabii bir yanımda Valve’dan kötü iş çıkmaz diyor. Göreceğiz 🙂

  2. Sabertooth

    PC Oyunculuğuna yıllardır sadece sözde değil, yaptıklarıyla da arkasında duran Valve, bence konsol işine girmez gibime geliyor. Benim de tahmininim steam ile daha fazla etkileşebilen donanımlar üretecekler gibime geliyor.

Bir cevap yazın