Valve 12.000 Modern Warfare 2 Oyuncusunu Yanlışlıkla Banladığını Açıkladı

Olur böyle şeyler Gabe takma kafanı.

Gabe NewellGeçenlerde Uğur Yurtsever ile Steam’in büyük hataları üzerine neşeli ve bol kahkahalı bir sohbet gerçekleştirmiştik, ortaya da uzun ve eğlenceli bir liste çıkmıştı. Şimdi o listeye ekleyeceğimiz yeni bir madde daha var.

Steam, tam 12.00 Call of Duty: Modern Warfare 2 kullanıcısını yanlışlıkla banladığını açıkladı. Bu hata Steam’in, Modern Warfare 2 için bir güncelleme yaptığı sırada oluşmuş. Bu hatadan dolayı VAC (Valve anti-hile programı), tam 12.000 Modern Warfare 2 kullanıcısı yanlışlıkla banlamış.

Gabe Newell, “bu durumdan dolayı sıkıntı ve düş kırıklığı yaşayan herkesten özür dilerim, bu tamamen bizim hatamız” diyerek yanlışlıkla banladıkları Modern Warfare 2 kullanıcılarından özür dilemiş.

Modern Warfare 2’den yanlışlıkla banlanan oyuncuların durumu düzeltilirken Valve, teselli olsun diye yanlışlıkla banlanan her kullanıcıya Left 4 Dead 2 hediye edeceğini de açıkladı.

Hazır özürden konu açılmışken benim de Gabe Newell’dan özür dilemem gereken bir konu var sanırım. Daha önceki bir haberimde Gabe Newell’ın iki güzel kadın arasında gözüktüğünü bir resim yayınlamıştım. Daha sonradan öğrendim ki, bu resim sahteymiş.

Gabe Newell’a yaşattığım tüm sıkıntı ve düş kırıklığından dolayı özür diliyorum :).

6 Yorum

 1. stoic

  Bende MW2 olsaydı ve banlansaydım, beni nasıl teselli ederlerdi acaba L4D2 bende var. Mafia II almadan düşmezdim yakalarından gerçi baska bir firmanın oyununu koparmak da kolay olmazdı ama mağduriyetten bi denerdim şansımı 😀

 2. Skyr3x

  AlterIW kullanıyorum. Non steam oynuyorum. Böyle bir valve  ile oyun oynanmaz düşüncesi ile korsanlardayım! thgtr forumunda bir arkadaşta yakınıyordu sanırsam bu durumdan savcılık filan söyleniyordu.

 3. Ziyaretçi

  toms hardware tr bir çok konuda objektif ve dengeli makaleler yayınlıyor ancak konu valve software olunca bardağın hep boş tarafına bakıyorlar.

  valve oyun dünyasına en fazla katkısı olan firmaların başında gelir ancak bunu ısrarla görmek istemiyorsunuz…

 4. Ziyaretçi

  evet hacı.adamlar 12bin tane l4d2 dağıtmış sadece bir günlük banlama için.çok rahat bir şekilde suçu iw ye atabilirlerdi,son yamadan sonra bazı dosyaları onaylamadığımız halde koymuşlar,vac’de hile olarak gördü onları falan diye.veyahut ban’ı kaldırır oyun neyin vermezdi.valve (lick)

Bir cevap yazın