USB Destekli Bir Ses Makinesi Olur mu?

Intro

Üretici firmalar her türlü aygıtın fonksiyonalitesini artırmak için bir sürü diğer aygıta bağlanma seçeneği olmasına çok önem veriyorlar. Genel olarak, klasik PC çevre birimi olmayan aygıtlara USB bağlantısı eklemek tüketici elektroniği dünyasının en son trendlerinden biri. USB portunun değişik ve gereksiz kullanımlarına daha önce şahit olduk, kahve ısıtıcılarından fan çıkışlarına kadar. Bu tür aygıtlara gerçekten ihtiyacı olup olmadığına tüketici uzun vadede karar verecek.

Geçmişte, Philips bu tür agresif yaklaşımların bayraktarı olmuştu. Bazı icatları gerçekten başarılı oldu, bazıları ise tarihin karanlık sayfaları arasında kaldı. AZ2555 Sound Machine modelinde Philips yeni bir şey deniyor ve USB destekli bir portatif CD çalarla (zamanın breakdance yapan arkadaşların sırtlarında taşıyıp mahallenin ortasına koyup dans ettikleri müzik seti – “boom box” da deniyor) karşımıza çıkıyor.

USB destekli bir portatif CD çaların ne kadar yararlı olduğu şüpheli. Bu yüzden bir göz atmaya karar verdik. Eğer CD veya radyo dinlemek için bir portatif CD çalar alıyorsanız neden USB bağlantısının olmasını isteyesiniz? USB ne işe yarayacak? Geleneksel olarak hiç bir şeye! Ancak görülen o ki bir Philips mühendisi bir gece rüyasında “Bir USB portumuz olsa da Mp3’leri portatif CD çalar üzerinden dinlesek” görmüş ve AZ255 doğmuş.

İlk bakışta kafa karıştırıcı bir konsept olarak görülse de belki Philips yeni icatların temelini atıyordur? Haydi AZ2555 Sound Machine’i inceleyelim ve USB eklentisinin pazarlama stratejisi olup olmadığını görelim.

Bir cevap yazın