Unreal Serisini İhmal Ettik

Epic Games başkanı Mike Capps, son yıllarda firmanın amiral gemisi olan Unreal markasını ihmal ettiklerini itiraf etti.

Serinin son oyunu Unreal Tournament 3’ün üzerinden 4 yıl geçti ve bizler artık Unreal isminin oyun motorlarında yaşayacağını düşünmeye başlamışken Epic Games’in patronu Mike Capps’ten samimi bir itiraf geldi. Hatta bu yeni bir oyunun habercisi de olabilir.

Son Unreal oyununu çıkaralı çok oldu. Bu fena halde sevilen bir marka ve biz de burada ona çok değer veriyoruz. Ancak son dönemde ona hak ettiği ilgiyi gösteremedik, çünkü Gears of War’a odaklanmıştık ve biliyorsunuz ki hala nispeten ufak bir firmayız.

Hatta bir noktada bizim neden motorun adını değiştirip Gears Engine falan yapmadığımızı da merak etmişsinizdir (şaka yapıyor tabii).

Mike Capps, IndustryGamers sitesine verdiği röportajda sözlerini şöyle sürdürüyor:

Son dönemde yeni fikirler ve oyun projeleri üzerine yoğunlaştık ki bunları Shadow Complex, Bulletstorm ve Infinity Blade’de gördünüz. Fakat olaya bazen sadece bir iş adamı olarak baktığımda var olan markalarımıza daha fazla zaman ayırmamız gerektiğini düşünüyorum.

Epic Games’in Unreal 3 motoru üzerinde yapacağı değişikliklerin ardından gelecek yeni bir Unreal oyununa kimse hayır diyemez sanırım.

2 Yorum

  1. ?

    bence unreal tournament serisini değilde ilerlemeli senaryolu unreal i çok ihmal ettiler… en son unreal 2 çıktı sonra birşey yok ortada çok bekledim unreal 3 çıkar diye.

Bir cevap yazın