Unreal DX11’in Tüm Marifetleri Bu Videoda

Yeni nesil konsollar için geliştirilmiş ilk oyun motoru Unreal DX11’in marifetlerine göz atalım.

Unreal oyun motorlarının arkasındaki isim Epic Games, gözünü şimdiden yeni nesil konsollara dikmiş durumda. Bu amaçla Epic Games, hazırladığı gerçek zamanlı Unreal DX11 oyun demosunu Sony ve Microsoft gibi önemli firmalar ile paylaşmış ve firmalardan gelecek geri dönüşlere göre oyun motorunu geliştirmeye hazır olduğunu duyurmuştu.

Aslında Microsoft ve Sony, henüz yeni nesil oyun konsolları hakkında konuşmak istemiyorlar. Nintendo ise, her zaman olduğu gibi grafik gücü olarak geriden gelmeyi tercih ediyor. Peki, Ubisoft, Epic Games gibi büyük oyun dağıtımcıları neden yeni nesil konsollar için bu kadar heyecanlı?

Unreal 3 Yeni Motor Resim 12

Bu sorunun basit bir cevabı var aslında. Yeni nesil konsollar büyük firmalar için yeni bir pazar demek. Şu an Xbox 360 ve PS3 oyun pazarı üç aşağı beş yukarı şekillenmiş durumda ve piyasada çok fazla oyuncu bulunuyor. Haliyle pazarın kar oranları bir hayli düşmüş durumda. Oysa orta ve küçük ölçekli oyun stüdyolarının yeni nesil konsollara ayak uydurması her zaman geç olmuştur. İşte büyük oyun firmaları kendilerine açılacak bu yeni pazarın peşindeler.

Büyük oyun dağıtımcılarının neden yeni nesil konsollar için heyecanlandığını açığa kavuşturduktan sonra, üç adet GeForce GTX 580 ile gerçek zamanlı olarak çalışan Unreal DX11’in neler yapabildiğini izleyebiliriz. Bu grafik gücünü PC’lerinde isteyenler?

2 Yorum

  1. lazboy

    DX 11 bos is kimde var DX 11 destekliyen ekran karti:D windows 7 desen sistem sömürme canavari:D bos is yaz geliyor PC para vericegime tatile giderim:D birakicam bu isleri pc ciler somuruyor milleti daha fazla kazik yemek istemiyorum

Bir cevap yazın