Ünlü Oyun Geliştiricileri 2012’de En Çok Hangi Oyunları Bekliyor

Ken Lavine’den David Jaffe’ye Peter Molyneux’den Lee Perry’e ünlü oyun geliştiricilerinin 2012’den beklentileri…

2011, son yılların en hareketli, en yoğun yıllarından biri oldu kuşkusuz. Lakin 2012’nin de ondan aşağı kalır yanı olmayacak gibi görünüyor. Mass Effect 3, Diablo III, BioShock: Infinite, Max Payne 3, Hitman: Absolution, The Last Guardian, GTA V, Aliens: The Colonial Marines, Darksiders II, The Darkness II, Syndicate, Dishonored, Tomb Raider, Prey 2, Twisted Metal ve dahası… Kaldı ki 2012; Bungie, Blizzard ve Respawn’ın merakla beklenen yeni projelerinin de su yüzüne çıktığı yıl olacak büyük bir ihtimalle. Hatta Sony’nin yeni el konsolu PlayStation Vita ve Nintendo’nun yeni canavarı Wii U da yine bu yıl içerisinde oyuncularla buluşacak.

Eurogamer ise bizleri bekleyen bu hareketli yılı tanıdık oyun yapımcılarına sormuş. Bakalım onların en çok bekledikleri oyunlar hangileri?

Bastion’ın kreatif direktörü Greg Kasavin (Supergiant Games) ve FIFA serisinin yapımcılarından Matthew Prior’un (EA Sports) bu yıl en çok bekledikleri oyun Irrational Games’in yeni oyunu BioShock: Infinite.

Yine bu yıl içinde raflarda olmasını beklediğimiz ArmA 3’ün Çek geliştiricisi Bohemia Interactive’in CEO’su Ivan Buchta ise Fransız Arkane Studios’un Half-Life 2’ye benzeyen artistik dizaynıyla dikkat çeken yeni oyunu Dishonored demiş.

Gears of War 3’te oynanış tasarımcısı olarak görev aldıktan sonra Epic Games’in yeni oyunu Fortnite’da baş tasarımcı koltuğuna geçen Lee Perry’nin en çok beklediği oyun Mass Effect 3.

BioShock’un yaratıcısı Irrational Games’in kurucusu Ken Lavine, Ultima evreninin yaratıcısı Richard Garriott ve Double Fine’da baş tasarımcı olarak görev yapan Brad Muir ise, milyonlarca oyuncuyla aynı cevabı veriyor: Diablo III.

Twisted Metal serisinin yaratıcısı David Jaffe ise Darksiders II’yi iple çekiyor.

Populous, Black & White ve Fable gibi şaheserlerin yaratıcısı Peter Molyneux’nun 2012’de en çok beklediği oyun Grand Theft Auto V. Molyneux ayrıca gözünü indie oyunlara da dikmiş durumda.

Limbo’nun yaratıcısı Danimarkalı Playdead’in kurucularından Dino Patti ve Chair Entertainment’ın Infinity Blade ve Shadow Complex oyunlarında teknik yönetmenlik yapmış Geremy Mustard ise, Team Ico’nun çıkışı yılan hikayesine dönen The Last Guardian’ını bekliyor. Bizler de büyük bir heyecanla beklemiyor değiliz hani.

PixelJunk’ın yaatıcısı Q-Games’in kurucularından Dylan Cuthbert’in ise 2012’nin en çok beklenen oyunu sorusuna anlamı bir yanıtı var: “Devam oyunu olmayan bir oyun”. Cuthbert, 2012 yılı içerisinde çıkması oldukça zor görünse de Naughty Dog’un yeni oyunu The Last of Us’tan oldukça etkilenmiş görünüyor. Ayrıca BioWare’in Command & Conquer: Generals 2’sinin de isminden söz ettirebileceğini eklemeden geçmiyor.

Peki ya siz en çok hangi oyunu bekliyorsunuz? 2011’in en iyileri anketimize katılmadıysanız hala geç değil. Buraya tıklayarak oy kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın