Uncharted: Golden Abyss Uncharted 3’ten Daha Uzun Sürecek

Naughty Dog, PlayStation Vita için geliştirdikleri yeni oyunun Uncharted 3’ten daha uzun bir oynanış süresine sahip olacağını açıkladı.

Naughty Dog’un şu anki tek oyun projesi geçtiğimiz gün duyurdukları The Last of Us değil. Kendileri aynı zamanda bizleri serinin ilk oyunu Uncharted: Drake’s Fortune’dan sonra yaşananlara götürecek ve yalnızca Sony’nin yeni el konsolu PS Vita için çıkacak Uncharted: Golden Abyss’i PS Vita’nın çıkış tarihi olan 22 Şubat’a yetiştirmeye çalışıyorlar.

Bildiğimiz ve sevdiğimiz Uncharted formülünü kullanacak Uncharted: Golden Abyss, oyunun yönetmeni John Garvin’e göre 10 saatin üzerinde bir oynanış süresine sahip olacak. Geçtiğimiz haftalarda raflarla buluşan PlayStation 3 oyunu Uncharted 3: Drake’s Deception’ın ortalama 8-9 saatte bitirilebildiğini düşünürsek bu gerçekten müthiş bir haber.

NowGamer‘a konuşan Garvin, konuyla ilgili şunları söylemiş:

50 inç’lik bir ekran yerine 5 inç’lik bir ekranda daha iyi görünecek şeylere odaklanmaya çalıştık. Mesela hikaye: 10 saatin üzerinde bir oyun süresi için 2 saatten uzun sinematiğimiz var. Yani hikaye de bizim için önemli. Tıpkı PS3’te olduğu gibi.

Hemen aşağıda da Uncharted: Golden Abyss’ten bir oynanış videosunu bulabilirsiniz.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın