Uncharted Filmi Neil Burger’a Emanet

İllüzyonist filminden tanıdığımız Neil Burger, Uncharted filminde yönetmen koltuğunda oturacak.

Naughty Dog, geçtiğimiz yıllarda Columbia Pictures ile ilk Uncharted oyunu Drake’s Fortune’ın film hakları için anlaşmıştı hatırlarsanız.

Aradan geçen bu süre zarfında önce yönetmen koltuğuna önce Three Kings ve The Fighter filmlerinden tanıdığımız David O. Russell getirilmişti. Ancak yapımcı ekiple anlaşamayan Russell projeden hırçın bir şekilde ayrılmıştı. Koltuk şimdi Limitless ve The Illusionist gibi başarılı filmlerden tanıdığımız Neil Burger’e emanet. Görünüşe göre Naughty Dog da Burger’dan son derece memnun. Zira Amerikalı yönetmenin göreve gelir gelmez ilk işi Russell’ın oyun dünyasından son derece uzak kurgusunu bir kenara bırakmak ve projeyi en baştan Naughty Dog’un yarattığı sanal dünyaya daha yakın bir şekilde tasarlamak olmuş.

Bizle ve kreatif direktörümüz Amy Hennig ile konuşup her şeyi aslına uygun olarak doğru bir şekilde yapabilmek için gösterdikleri ilgiden çok etkilendik gerçekten. Projenin başına Neil Burger’ın gelmesi bu açıdan çok iyi oldu.

Uncharted 3 oyununun yapımcılarından Richard Lamarchand Eurogamer‘a verdiği röportajda bu sözleri söylemiş.

Film projesi Naughty Dog’dan ayrı bir yapım ekibi tarafından yürütülüyor olsa da, bu ekip oyunun kreatif direktörü Amy Hennig ile de çok yakın temas halinde.

Uncharted: Drake’s Fortune’ın 2013’ten önce gösterime girmesi şimdilik pek mümkün görünmüyor. Oyuncular konusunda da henüz somut bir gelişme yok. Neyse ki Russell’ın filmde Nate rolünde görmek istediği Mark Wahlberg ile bir anlaşma falan sağlanmamış. 🙂

Bekieyip görelim.

Bir cevap yazın