Uncharted Beyazperde Yolunda

Naughty Dog’un PlayStation 3 için özel olarak geliştirdiği aksiyon macera serisi Uncharted da beyazperde yolunda hızla ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde serinin ikinci oyunu Among Thieves’i raflarla buluşturan Naughty Dog, ilk oyun Drake’s Fortune’ın film hakları için Columbia Pictures ile anlaştığını duyurdu.

İşin içinde Columbia Pictures olunca haliyle çok sağlam bir yapım ekibi beklemek hayalcilik olmaz. Zaten yıllarca Marvel uyarlamaları için yapımcı görevi üstlenmiş Avi Arad ve oğlu Ari Arad’ın yanı sıra Charles Roven gibi The International ve Dark Knight gibi büyük sükse yapan filmlerde yapımcı olarak bulunmuş isimleri görünce de heyecanlanmamak elde değil. Tabi bu ekibin yanına God of War’ın yapım ekibinde bulunan Alex Gartner’ı da eklemem gerek.

Senaryo ise Kane&Lynch ve Hitman 2 filmlerinin de senaryosunu hazırlamakta olan Kyle Ward’a emanet.Yönetmen ve oyuncular hakkında ise basına sızan bir bilgi mevcut değil ne yazık ki. Sanırım bu bilgi için biraz daha beklememiz gerek. Zaten filmi 2011’den önce beyazperdede görmemiz çok zor.

Oyunun tasarımcısı Amy Hennig ise filmle ilgili sözlerini şöyle belirtiyor:

“Rahatlıkla söyleyebilirim ki şu an film yapım aşamasında ve Columbia Pictures bünyesinde sahip olabileceğimiz en iyi isimlerle çalışıyoruz.”

Peki Uncharted 3 ne alemde? Bu bir PS3 oyunu mu olacak yoksa bu ismi bir sonraki Sony konsoluna mı saklıyorsunuz? sorusuna bayan Hennig’in verdiği cevap gerekli bilgiliyi üstü kapalı da olsa veriyor:

“Şu an bu konuda fazla bir şey söyleyebilir miyim bilmiyorum. Söyleyebileceğim tek şey PS3’ün muhteşem bir alet olduğu ve bizlerin ve diğer yapımcıların onun potansiyeline daha yeni yeni erişmeye başladığımız. Bu kutuda daha çok hayat var.”

Uncharted 2 Among Thieves SS1

Uncharted 2: Among Thieves incelememiz yakında sizlerle buluşacak. Aslına bakarsanız incelememiz için gönderlien versiyon bozuk çıkmasaydı çoktan okumuş olabilirdiniz 🙂

Peki isterseniz şu an yapım aşamasında olan oyun filmlerini şöyle bir hatırlayalım hazır yeri gelmişken: Gears of War, BioShock, Kane&Lynch, Hitman 2, Silent Hill 2, Resident Evil: Afterlife, Lost Planet, Warcraft, Mass Effect, Infamous, EverQuest, Splinter Cell, Prince of Persia, Assassin’s Creed, Halo, Metal Gear Solid… Hiç bitmeyecekmiş gibi öyle değil mi 🙂

Bir cevap yazın