Ulusal İşletim Sistemi: Gelecek Bireysel Linux

Gelecek A.Ş. Hakkında

Dünya’da açık kaynak kodlu yazılımların gün geçtikçe yaygınlaşması ve git gide daha büyük kitleler tarafından desteklenmesi üzerine, Türkiye’nin kendine ait bir işletim sistemi neden olmasın fikrinden yola çıkarak, 1998 Aralık ayında kurulan Gelecek A.Ş., Mart 1999’dan itibaren hizmet sunmaya başladı. 1999 ve 2004 yılları arasında Gelecek Linux 1.0 ve Gelecek Linux 2.0’ı ürünleri arasına katan firma, daha sonra ev kullanıcısını hedefleyen Gelecek Bireysel Linux’u ve kurumsal kullanımlar için olan Gelecek Kurumsal Linux’u tanıttı.

Kurumsal Kullanıcıları için GKL

Kurumsal Kullanıcıları için GKL

Bu arada kurumlara yönelik proje bazlı özel çözümler de üreterek pek çok başarı öyküsüne imza atan firma, halen aktif olarak açık kaynak kodlu yazılım geliştirme alanında faaliyet göstermektedir.

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    kardeş sen centosun yükleyicisi Anacondayı kullanmışsın.İşletim sisteminide kendin dizayn etmemişsin.Unix üzerine eklentiler dekstop eklentileri dosya sistemi kurularak yapılır ve bu kadar da kolay değil.Senin yaptığın çok basit olmuş.

  2. Burak

    Gelecek A.Ş’nin iletim bilgilerine en azından bir geliştiricinin mail adresine nasıl ulaşabilirim ? Günlerden beri araştırıyorum fakat herhangi bir iz bulamadım, geri dönerseniz sevinirim.
    Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın