Ultimate Marvel vs Capcom 3 İnceleme

Doğrusunu söylemek gerekirse Capcom’un piyasaya sürdüğü dövüş oyunlarının akabinde isimlerinin önlerine “Super, Ultimate, Mega, Arcade” gibi ekler getirerek, yeniden harmanlayıp piyasaya sürme amacını pek anlayabilmiş değilim. İşin özü yeni sürüm diye oyunculara sunulan bu yapımlarda dövüşçüler haricinde pek de bir yenilik olmuyor. Genel olarak oyun motorları karakter detaylandırmaları falan aynı kalıyor. Değişen ne diye baktığımızda ise, yeni dövüş alanları, yeni kıyafetler ve az önce de söylediğim gibi bir iki yeni yüzle karşılaşıyoruz. Peki bunlar oyunu sil baştan yeniden satmak için bir sebep olabilir mi? Pekala saydığım bu yenilikleri bir iki DLC paketiyle de bizlere sunabilirler. Ama işin özü serinin fanlarını sömürmek üzerine kurulu sanırım. Sonuç olarak cümlelerimden de anlaşılabileceği üzere, ben Capcom’un sürdürdüğü bu satış daha doğrusu sömürü stratejisine karşıyım. Bakın mesela yakın gelecekte Street Fighter X Tekken’i piyasaya sürecekler. Eminim ki oyunun akabinde Super Street Fighter X Tekken’i de duyururlar. O zaman incelemeyi yazarken sizlere bu satırlarımı yine hatırlatacağım.

Ultimate-marvel-vs.-capcom-3-screenshot-2

Neyse, eleştiriyi bırakıp oyunumuza dönecek olursak, Marvel ve Capcom karakterlerinin karşı karşıya geldiği Marvel vs Capcom 3’ün Ultimate versiyonunu sizler için mercek altına aldık. Dilerseniz ilk olarak Ultimate Marvel vs Capcom 3 Fate of Two Worlds hakkında birkaç ufak hatırlatmada bulunalım. Zira iki oyun arasında pek fark bulunmadığından bu şekilde UMvsC 3’ün anlatımını da daha basite indirgeyebiliriz.

Hatırlayacağınız üzere Marvel vs Capcom 3, bu yılın ilk çeyreğinde, 11 Şubat’ta raflardaki yerini almıştı. Projenin başında, Ultimate Marvel vs Capcom 3’ün de başındaki isim olan Ryota Niitsuma bulunuyordu. Oyun motor olarak ise MT Framework’un gücünden faydalanıyordu. Zira aynı motor Ultimate Marvel vs Capcom 3 geliştirilmesinde de kullanıldı. Oyunun fanları için şunu da belirtelim, Marvel vs Capcom 3’teki tüm karakterler (Captain America, Akuma, Deadpool, Albert Wesker, Doctor Doom ,Amaterasu, Dormammu, Arthur, Hulk, Chris Redfield, Iron Man, Chun-Li, Magneto, Crimson, Viper, M.O.D.O.K., Dante, Phoenix, Felicia, Sentinel, Hsien-Ko, She Hulk, Jill Valentinea, Shuma-Goratha, Mike Haggar, Spider-Man, Morrigan Aensland, Storm, Nathan Spencer, Super-Skrull, Ryu,Taskmaster, Trish, Thor, Tron Bonne, Wolverine, Viewtiful Joe, X-23, Zero,) Ultimate Marvel vs Capcom 3’te de yer alıyor.

Bir cevap yazın