Ulaştırma Bakanı Yıldırım: Youtube Temsilcileri Çay Sıra Gelip Kum Sıra Gidiyorlar

Gazetecilerin Youtube temsilcileri Türkiye’ye geliyor mu sorusuna Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan garip cevap.

YouTube LogoYoutube yasağının azimli savunucusu Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım, ABD Ulaştırma Bakanını makam odasında ağırladı. Görüşmenin soru cevap kısmında ABD Ulaştırma Bakanı Ray Lahood’a Youtube yasağı hakkındaki fikirleri soruldu. Lahood “bu konu benim ilgi alanıma girmiyor” diyerek ustalıkla bu soruyu geçiştirirken…

Aynı soruya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın verdiği ““Geliyorlar, gidiyorlar. Çay sıra gelip, kum sıra gidiyorlar” cevabı ise, kafalarda soru işaretine sebep oldu.

“Çay sıra gelip, kum sıra gitmek” bu deyimin ne anlama geldiğini uzun uzun düşündük ama çözemedik, son çare olarak Google’a sorduk ama bir cevap alamadık. Belki okuyucularımız arasında bu deyimin ne demek olduğunu bilenler vardır diye düşünüyoruz. Bir fikri olan?

Sanırım Sayın Ulaştırma Bakanımız biraz diplomatik dil kursuna gitmeli ne dersiniz?

5 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Zaten internet sorunlu 3 parası veriosun karşılıgında 1 alamıyosun bide yasaklar sağolsun adres çubuguna yazdıgım 5 adresten 1 ine giremiyorum bide pişmiş kelle gibi hala konuşuyor.

 2. Ziyaretçikaya

  işeyip gidiyorlar wc parasını vermeden. 

  b a y kişiside wc parasını almak için ööle dikilip durmak yoh diyor . başçavışın eşek başımıyık laaaoo. dedi

  yourum:

  galiba böbreklerinde kum var heriflerin

 3. Şinasi Akay

  Rahmetli babam çocukluğumuzda,” yapmamız gereken bir işi yapamadan geldiğimizde” bize söylerdi.Atasözünün aslı “çay sıra gidip,kum sıra gelmek”tir.

Bir cevap yazın