Üçüncü Boyuta Merhaba – Autodesk Photo Scene Editor

Çektiğiniz fotoğraflarla odanızı bir müze haline getirebilir misiniz?

Autocad programının sahibi AUTODESK ilginç bir yazılımı daha hayata geçiriyor. Önümüzdeki hafta içi yayınlanacağı duyurulan bu program ile fotoğraflarınızı 3. boyuta taşımanızı sağlayacak. Farklı açılardan çekilen fotoğraflarınızı programa aktardığınızda, kendimizi üç boyutlu şekilde görebileceğiz.

Autodesk – Başkan Yardımcısı Brien Mathews’in yaptığı açıklamada “Farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları Autodesk Photo Scene Editör’e yükleyin ve arkanıza yaslanın. Üçüncü boyuta adımınızı atın” dedi.

Autodesk Photo Scene Editor

Autodesk Photo Scene Editor

İlk yayınlanacak versiyonda sadece Windows işletim sisteminin destekleneceğini fakat bu geliştirilerek yakın zamanda cep telefonlarından da üç boyutlu olarak kendimizi görebileceğimiz belirtildi.

Şuanda herkes 3-Boyutla uğraşıyor, onca kamera ve görüntü sistemleri geliştiriliyor diyen California Üniversitesi Bilgisayar Bilimcisi Yuan-Fang Wang ve VisualSize’ın kurucusu, Santa Barbara’da bu teknolojinin geliştirilmesinde Autodesk ile işbirliği yaptıklarını açıkladılar.

Bu gelişmeler karşısında Google’ın çekilen resimler ile yaptığı 3 Boyutlu haritadan sonra şimdi de Autodesk’in bu işe el atması yakın zamanda teknoloji ve yazılım devlerinin bu konuyla yakından ilgileneceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın