Uçaktan Paraşütsüz Atlayan iPhone 4 Hayatta Kaldı

Hem de tam 4115 m.’den yere çakılmasına rağmen.

Jarrod McKinney adlı hava dalışçısı (skydiver) aceleden cebindeki iPhone 4‘ünü bir yere sabitlemeyi unutup atladığını söylüyor ve “Kapıdan atladığım anda cebimden kayıp gittiğini farkettim. Bu yükseklikten düştükten sonra, hem de nereye bakacağınızı bilmeden telefonu sonsuza dek kaybettiğimi düşünüyordum” diyor.

Hava dalışçısı iPhone 4

Hava dalışçısı iPhone 4 cep telefonu.

Yere ayak basmasının ardından bir arkadaşının telfonundaki GPS’ten arkadaş izleme uygulamasının kendi telefonunun yerini gösterdiğini farkeden paraşütçü önce yanlış sinyal olduğunu düşünse de indiği yerin 800 m. kadar ötesinde telefonu hala çalışır halde bulunca şaşkınlıktan ağzının açık kaldığını söylüyor.

Jarrod çarpma sırasında Incipio marka kılıfı parçalanan ve arka cam kaplaması kırılan telefonu halen arabasında bluetooth üzerinden tamir ettirmeden kullandığını, görüşme kalitesinde de herhangi bir sorun olmadığını, yeni bir telefon için de acele etmediğini belirtiyor. Jarrod “Dahası bir hava dalışçısı olarak ıssız bir yere düştüğümde iPhone’umun hala çalışacağını ve yerimi ilk yardım birimlerine bildireceğini düşünmek son derece rahatlatıcı” diyor.

Habere bakarsak geçen yıl zayıf sinyal sorunuyla ve düşmeye bağlı anten bozulmalarıyla gündeme gelen iPhone’un anten sağlamlığıyla ilgili sorunu gerçekten çözdüğünü söyleyebiliriz. Yine de iPhone 4’ünüzün sağlamlığını oraya buraya fırlatarak denemenizi önermiyoruz 🙂

6 Yorum

Bir cevap yazın