Ubisoft: “Zamanımız Yetmedi”

Kalorifer borusundan sarkarak boyun kırma üstadı Sam Fisher’ın uzun süredir beklediğimiz yeni macerası Splinter Cell: Conviction’a kavuşmaya az kaldı. Oyun 16 Nisan’da Xbox 360, 30 Nisan’daysa PC platformu için raflardaki yerini alacak. Geçtiğimiz hafta Xbox sahipleri oyunun demosuna bakma şansını yakalamış olsalar da Conviction, hala tam anlamıyla büyük bir soru işareti olmaya devam ediyor. Zira birçok stealth action fanı, Conviction’ın fazlasıyla aksiyona odaklanmış bir oyun olacağını ve eski gerilimi bol stealth dinamiklerinin yerinde yeller eseceğini düşünüyor. Açıkçası Ubisoft’tan gelen bilgiler de bu düşünceyi destekler nitelikte.

Tıpkı projenin kreatif direktörlüğünü yürüten Maxime Beland’ın samimi olduğu kadar şuursuzca yapılmış açıklaması gibi.

“Fanlar için yapmayı çok istediğim şeylerin başında, ölü bedenlerin taşınabilmesi vardı. Yeni oyun dinamiklerine bakarsak bunun çok da gerekli bir şey olduğunu söyleyemeyiz fakat yine de birçok fan gibi ben de bunu yapabilmeyi çok isterdim. Açıkçası bunu oyuna eklemeye zamanımız olmadı.”

Eh, oyunlarını satın almaya vakit bulamayan arkadaşlara da kızmazlar artık. Dileğimiz Ubisoft’un bu tip akıl dolu açıklamalarına devam etmesi.

5 Yorum

  1. stoic

    Yıllarca geliştirmeye vaktin olsun, sonrada oyunu ana özelliklerini katledip üstüne zamanımız yetmedi de. Hakikaten pes! Bir de seri devam edecek diyorlar Bu adam Lambert dan  bile çekmedi sizden çektiği kadar. :p

  2. Ziyaretçi

    Sc serileri bu forumda sürekli ezilerek yazılıyor..Oyunu bilmeyenler tanımayanlar dandik bir oyun zannedecek.Madem bu kadar ezeceksiniz ve sevileceğine inandırıcak şekilde konuşmuyorsunuz neden o zaman haberini yapıyorsunuz ? Adam söylemiş mantıksız bir yönü yok.Sam artık ajan değil diyorlar anlamıyormusunuz,cesedi taşısa nolur taşımasa nolur çokta önemli değil.Serinin fanı olarak konuşuyorum,Samin bir karizması var uzun yıllardır götürdüler benim istediğim bu karizmanın çizdirilmemesi yönünde.Oyunda hata aksaklık olmasın yeni özellikler kombinasyonlar olsun güzel bir hikaye ve oynanışla harmanlandığında Splinter Cell stealth actionın bir numarası olmaya devam eder..

  3. Unknown Gamer

    Adamın artık ajan olmaması stealthın daha da artmasını sağlaması gerekirken tam tersine döndü buna da şükür:D Sonuçta bu bir aksiyon oyunu değil ama Ubisoft her zamanki gibi paranın düdüğünü çalmak için elinden geldiğince serilerini katletmeye devam ediyor(bkz.Prince of Persia 4 vakası.)Tadında bırakıp yeni oyunlar yapmak varken varolan oyun üzerinden sömür Allah sömür sonra fanları da düşünüyoruz desin bu nasıl bir perhiz lahana turşusu kombinasyonu:D:D Oyun katletme konusunda Ubisoft’un eline su dökülemez Vallahi:D

Bir cevap yazın