Ubisoft: Splinter Cell: Conviction PC Versiyonu DRM Yüzünden Ertelenmedi

Canımızdan çok sevdiğimiz, arkadaş toplantılarında “Ubisoft baba firmadır” demeden oyun konusuna girmediğimiz, kendini beğenmiş Fransız imajını yerle bir edeceğini düşündüğümüz, en sevdiğimiz oyun firmasıdır Ubisoft.

Oyuncuların bu kadar sevdiği bir firmaya şimdi Splinter Cell: Conviction PC versiyonunu iki hafta ertelediği diye yüklenmek haksızlık olur değil mi? PC’ye çıkarmadığı demoyu ise “her güzelin bir kusuru vardır” diye geçiştirebiliriz.

Ubisoft, iki hafta ertelenen Conviction PC sürümü için şöyle bir açıklama yapma ihtiyacı duymuş: “Splinter Cell: Conviction PC sürümünün ertelenmesi ile PC’de kullanmaya başladığımuz kesintisiz internet bağlantısı isteyen DRM’in bir alakası yok. Sadece PC sürümünü biraz daha makyajlamak istiyoruz.”

Bu konuda görüşlerini merak ettiğimiz korsancı arkadaşlardan ise şu yorumu aldık: “Ubisoft’un kullandığı DRM sistemi kırılamadığı sürece Conviction ne kadar ertelenirse ertelensin umurumuzda değil”

Merak ediyorum; Ubisoft, eğer bu yeni henüz kırılamayan DRM sistemini getirmeseydi, Conviction PC sürümünü kaç ay erteleyecekti bu sefer. 3 aydan aşağı olmazdı sanırım.

Sam Fisher’ın yeni macerasını inceleyeceğimiz bir inceleme yazısını yakında sitemizde bulabileceksiniz hatırlatalım.

9 Yorum

 1. ali

  nasıl kırılamadı yahu baya kırıldı 😀 siz yanlış yazdınız herhalde yada ben yanlış anladım 4chan ve pirate kardeşliği dos attackla gelen bi yama ile kırdılar hali hazırda korsan assasinler kol geziyo en iyisi steam gibi bir sistem he kolay anlaşılır hemde orjinal alınca bi farkı oluyo bana göre retail box dan iyidir tabi şahsi görüşüm 🙂

 2. Abdurrahman Akın

  Haberi güncellemeniz gerekiyor.Şu anda bir emulator sayesinde oyun orjinalmiş gibi oynanabiliyormuş.Şu anda oyunun büyü bir kısmı açılmış ve sürekli güncelleniyor.

  • Abdurrahman Akın

   Haklısınız ben Ac2 için söylemiştim.Aradan yaklaşık bir ayda geçse adamlar sonunda yine yolunu bulmuşlar ve oflline server yapmışlar.Ubisoft her çıkan oyunuyla kan kaybetmeye devam edecek.Sonra başarısızlığın sonucu olarak onlara bir bardak soğuk zemzem suyu yollayacağım 🙂

 3. Ziyaretçi

  Şu firmalar garip sistemler geliştirmeye para harcayacaklarına  oyunları 49.99 yada 59.99 $ a satacaklarına 24.99 $ yapsınlar. millet hiç uğraşmaz lisanslı alır geçer. Oyun firmalarıda sürümden kazanmış olur. Bu görüşüm dvd film ve müzik albümleri içinde geçerli. Çoğu kişinin evinde internet var yada bu tür işlerle uğraşanların. steam dan alınan oyunun ne dvd si ne kutusu ne kitapçığı yok. maaliyet daha düşük. bütün dijital içerikler kutulu değil internetten lisanslı indirilip kullanılma yoluna gidilsin orta ve üst gelir düzeyindeki insanlar bence daha çok rağbet gösterir. Gelir düzeyi düşük olanlarında korsan kullananlarına firmalar haklarını helal ederler herkes mutlu olmuş olur 😀

 4. Skyr3x

  Olay kul hakkına girdiği zaman bu oyunlar yüzünden biz battık yav =) Ama suç onlardada var bizde de var faiş fiyatlara oyun satmazlarsa biz de alırız illa korsan mı diyoruz sanki ucuz olsa biz de biliyoruz uğraşmamayı korsan almamayı bizi zorla korsan destekçisi yapıyorlar günlerce oyunun kırılmasını beklemeyi sanki çok seviyoruz..

Bir cevap yazın