Ubisoft Modern Zamanlarda Geçecek Bir Prince of Persia Oyununu İptal Etmiş

İsabet olmuş.

Türk internet haber sitelerinde sıkça kullanılan bir başlık vardır “X bunu da yaptı”. Bende “Ubisoft bunu da yaptı” (yapmam ya) diye bir başlık atabilirdim bu haber için. Ama biliyorum ki okuyucularımız, Ubisoft’dan gelebilecek her türlü iterasyon haberine alışıktır ve pek fazla şaşırmayacaklardır.

Ubisoft, bu sefer ne yaptı peki? Aslında bir şey yapmadılar, ama yapmayı düşündükleri şeyi iptal ettiler. CVG’e bir röportaj veren Ubisoft sanat yönetmeni Jonathan Jacques-Belletête, “bir ara günümüzde geçecek bir Prince of Persia oyunu için çalıştım. Proje hiç beklenmedik bir anda ortaya çıktı. Ve oyun için Prince of Persia: Zero ismini uygun gördük. Ama daha sonra proje iptal oldu ve kar yerine kum geldi” diyor.

New York

Jacques-Belletête, iptal edilen POP oyunu projesini oldukça iyi olarak vurguluyor ama bu, projenin iptal edilmesine engel olmamış. Ayrıca Jacques-Belletête, yeni nesil konsollar için bir Assassin’s Creed oyunu üzerinde şimdiden çalışmaya başladıklarını ve Prince of Persia 2008’i de devam ettireceklerini açıklıyor.

Daha önce yazdığım bir cümleyi bu haber için tekrarlamak istiyorum.

Aslında Mafia 2’i gördükten sonra Ubisoft’un devam oyunlarına olan antipatimin azaldığını söyleyebilirim. Evet Ubisoft, yeni markalar geliştirmekte zorlanıyor belki ama olanın da içine etmiyor en azından :).

2 Yorum

Bir cevap yazın