Ubisoft: Hayır Oyunlarımız Cracklenmedi

Tekrardan uzun uzadıya yazmama gerek yok sanırım, konuyu siz zaten biliyorsunuz. Ubisoft, sürekli bir internet bağlantınız olmadan oyun oynamanıza izin vermeyen bir kopya koruma sistemi geliştirdi ve Assassin’s Creed 2 ile birlikte PC oyuncuları bu kopya koruma sistemi ile tanıştı.

Haliyle bu kopya koruma sistemi, Ubisoft’a yönelik ağır eleştirileride beraberinde getirdi. Bir çok oyuncu “ya baba korkma nasıl olsa iki günde kırarlar” derken, bazı oyuncularda ” abi ya kırılmazsa korsan günlerimiz sona mı erecek?” diye endişelenmeye başladı. Tabi bir de para verip orijinal oyun alanlar var onlarda “acaba bu kopya koruma sistemi aleyhimize işler mi çok sorun yaratır mı?” diye sormaya başladılar. Yavaş yavaş bu soruların cevapları belli oluyor.

Öncelikle bizim de haber yaptığımız acaba “Ubisoft’un kopya koruma sistemi kırıldı mı?” sorusu cevabını buldu. Hayır, bu kopya koruma sistemi hala kırılamadı. Peki, ortalıkta dolaşan crackler nedir? O cracklerle oyuna girebiliyorsunuz fakat oyun hiç bir şekilde save (kayıt) yapmadığı için ilerleyemiyorsunuz.

Orijinal oyun alanlar sıkıntı yaşıyor mu? Evet, onlarda bir takım sıkıntılar içinde. Oyun ilk çıktığı günlerde sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Fakat görünen o ki günün bazı saatlerinde Ubisoft serverları aşırı yükleniyor ve bir çok kullanıcı oyuna giremiyor.

“Oyun iki günde kırılacak korkma baba” diyen arkadaşlar ise, sanırım daha ne kadar bekleyecekler belli değil. Bu bekleyiş bir hayli uzun sürebilir.

Asssassin’s Creed 2 orijinal kopyası henüz elimize geçmediğinden size kendi izlenimlerimizi aktaramıyoruz. Bir kaç gün sonra birinci elden tüm ayrıntılarıyla bu kopya koruma sistemini ve oyunu size tanıtacağız.

4 Yorum

  1. güzel insan

    Yoo forumlarda falan korsan oynayarak baya ilerlemiş oyuncular var,tabi ki bir sürü sorun var ancak korsan oynanmıyor demek yanlış.Zaten daha ağır toplar diye tanımlayabileceğimiz korsan grupları (razor,reloaded vb.) crack çıkarmadı ki onlarda oyunun üstünde harıl harıl çalışıyorlar,galiba reloaded ın açıklaması var 1haftaya çıkarıyoruz,oyunu kırdık ama ufak tefek sorunlar devam ediyor diye.Ubi kendine çok güvenmesin.

  2. Mte

    Yanlış. Oyunda kayıt yapılabiliyor offline olarak. Fakat, görevler yapılamıyor. Beyaz bir ekran geliyor fakat o sırada arkaplanda Ezio/Desmond Animus transının içinde bekliyor…

Bir cevap yazın