Two Worlds 2’den Yeni Ekran Görüntüleri

Polonyalıların The Witcher’la beraber en ünlü oyunu Two Worlds, 2007’nin yaz aylarında raflarla buluşmuştu hatırlarsanız. Eğlenceli oynanışına, ilginç hikayesine ve sağlam RPG öğelerine rağmen tonla “bug” içeren oyun, kısa süre içinde raflarda tozlanmaya terkedilmişti.

Tabi bu durum biraz da yayıncı Southpeak’in, oyunu erken çıkarması için Reality Pump’ı iteklemiş olmasının doğal bir sonucuydu.

Peki Two Worlds II de ilk oyunla aynı kaderi mi paylaşacak? Açıkça söylemek gerekirse elimizde yayınlanan ekran görüntülerinden başka somut bir materyal yok. Aylar önce yayınlanmış video ise ne yazık ki etkileyici olmaktan çok uzak.

Reality Pump ise her fırsatta bu sefer çok daha başarılı ve yeniliklerle dolu bir oyun yaptıklarının altını çiziyor. Dövüş ve karakter geliştirme sistemindeki yeniliklerin dışında Two Worlds II, gelimiş görselleri ve fizik özellikleriyle birlikte silah ve zırh yaparken bize her detayı tasarlama imkanı verecek zanaat sistemiyle (crafting) de önplana çıkacak gibi duruyor.

Yine de bütün bu bahsi geçen hoş güzellikleri oyun çıkmadan önce çeşitli videolarda görüp ağzımızın sulanmasını tercih ederiz. Şu haliyle Two Worlds II beklenti yaratmayı başaramıyor.

Bu arada oyunun PC, PS3 ve Xbox 360 platformlarının yanı sıra Mac için de geliştirildiğini belirteyim.

Bir cevap yazın