Twisted Metal’in Yaratıcısı David Jaffe Eat Sleep Play’den Ayrıldı Ama…

Jaffe’nin ayrılışıyla birlikte 8 kişi de işten çıkarıldı. Geri kalanlar ise artık iOS oyunlarına odaklanacak.

Twisted Metal’in raflara çıkmasına çok az bir süre kala bu haber de nereden çıktı diyor olabilirsiniz. Hatta aklınıza “acaba David Jaffe batan gemiden kurtulmaya mı çalışıyor” gibi bir düşünce de saplanabilir. Ancak görünüşe bakılırsa durum pek öyle değil.

Salt Lake City Tribune’un haberine göre (Joystiq aracılığıyla) ayrılığın nedeni, Eat Sleep Play’in iki kurucusu David Jaffe ile Scott Campbell’ın ayrı yollara gitmek istemesi. Cambpell bu ayrılığı şu sözlerle açıklamış:

Heyecan duyduğu bazı projeler vardı ve biz de ayrı yollara gitmeye karar verdik.

Eat Sleep Play, bu ayrılığın ardından kalan 26 çalışanıyla iPhone ve iPad pazarına yöneliyor. Campbell’ın açıklaması şu şekilde:

Bu 7/24 ceplerimizde olan bir platform ve sürekli olarak bu büyüklükte ve türde oyunlar oynuyoruz. Bu platforma yönelerek daha çok insana ulaşabilirsiniz. Bu bizim için oldukça heyecan verici.

Öte yandan Jaffe ise Twitter hesabından yaptığı açıklama ile bundan sonra casual oyunlara yöneleceği söylentilerine cevap vermiş.

Bundan sonra casual oyunlara yöneleceğim yönünde çıkan söylentiler fazlasıyla abartılı.

Güncelleme:

David Jaffe, yaptığı yeni bir açıklama ile kurucusu ve ortağı olduğu Eat Sleep Play’i tamamen bırakmadığını, stüdyonun ortağı olarak kalmaya devam edeceğini açıkladı. İşten çıkarılan 8 kişi için karar vermenin ise herkes için acı verici olduğunu belirtmiş. Jaffe ayrıca yakında San Diego’da yeni bir oyun stüdyosu açacağını da müjdeliyor. Detayları ise çok yakında paylaşacak.

Bu arada Twisted Metal, Kuzey Amerika’da 14 Şubat, Avrupada ise 1 Mart tarihinde PlayStation 3 platfomuna özel olarak raflardaki yerini alacak. İştahla bekliyoruz.

Bir cevap yazın