Twisted Metal’e Demo Yolda

Ayrıca oyundan yeni detaylar da var.

PlayStation 3 sahiplerinin çok uzun süredir bekledikleri yeni Twisted Metal oyunu nihayet 14 Şubat’ta (evet Sevgililer Günü’nde çıkacak olmasının bir nedeni var) raflarda olacak. Bu tarihten kısa bir süre önce ise hem tek kişilik, hem de çoklu oyuncu içeriğine sahip olacak oynanabilir bir demo PSN üzerinden oyunseverlerle buluşacak.

Twisted Metal’den gelen güzel haberler bununla sınırlı değil. Efsane serinin yaratıcısı David Jaffe, oyundan yeni detaylar paylaşmayı da ihmal etmemiş:

  • Sony’nin son dönem oyunlarının aksine Twisted Metal’de “online pass” uygulaması olmayacak. Yeni oyunu bir arkadaşınız ile takas eder veya ikinci el piyasadan edinirseniz, çevrimiçi içeriğe erişebilmek için PSN üzerinden yeni bir kod satın almanız gerekmeyecek. David Jaffe’ye teşekkür edelim!!!
  • Oyunda “sixaxis” desteği olacak. Mesela gamepad’i hızlıca salladığımızda aracımızla rakibimize hızlı bir şekilde bindireceğiz.
  • Oyunun kodları içinde yer almasına rağmen oyunun ilk halinde dikiz aynası olmayacak. Jaffe, bu tercihin nedenini performans kaygısı olarak açıklıyor. Ancak fanlar isterse Eat Sleep Play olarak performansı iyileştirmenin başka yollarını bulup dikiz aynasını oyuna ekleyebileceklerini belirtiyor Jaffe.
  • Oyunda 4 kişiye kadar bölünmüş ekran (split-screen) desteği olacak.
  • İki kişilik bölünmüş ekran modunda yapay zeka kontrolündeki botlara karşı oynayabileceğiz. Bu da demek oluyor ki 3 ve 4 kişilik modlarda botlar olmayacak. Oyuna toplamda en fazla 10 bot ekleyebileceğiz.
  • Ayrca iki kişilik bölünmüş ekran modunda 30 haritanın hepsini oynayabileceğiz. Ancak ekranı 3’e veya 4’e böldüğümüzde bu sayı 10’a düşecek.

Hiç fena değil! Asfaltı motor yağına bulamaya başlamak için sabırsızlanıyoruz!

Twisted Metal Screenshot

1 Yorum

Bir cevap yazın