Twisted Metal E3 2010’da Hortladı!

15 yıllık efsane, yeni yüzünü E3 2010’da gösterdi.

PlayStation tarihinin en uzun soluklu serilerinden biridir Twisted Metal ve hiç şüphesiz en enteresan olanı. Ölümcül silahlarla donatılmış araçların birbirine girdiği ve arenayı kaplayan motor yağına kanın karıştığı tam bir şiddet karnavalı… Karnaval deyince sevimli (!) palyaçoları da unutmamak lazım elbette.

Twisted Metal, PlayStation tarihinin en uzun soluklu serilerinden biri olsa da, bu şanlı (?) tarihin yeni nesil üyesi PlayStation 3 tarafından unutulmaya terk edilmişti sanki. Serinin hayranları uzun süre yeni bir Twisted Metal oyunu bekleyip durdular. Bugün durup geriye, 10 sene öncesine bakıp ekran karşısında yaşadığım heyecanlı anları düşününce bu beklentiye hak vermemek de elde değil.

Neyse ki artık daha fazla beklemek zorunda değiliz sanırım. Zira PlayStation 3 için geliştirilen yepyeni Twisted Metal oyunu ilk şovunu E3 2010’da yaptı. İlk olarak Sony’nin oyun için hazırladığı eğlenceli kısa filme göz atıyoruz, ardından da Twisted Metal’in ilk oynanış videolarına uzanıyoruz. Özellikle ikinci oynanış videosu, oyunun sınıf tabanlı takım oyunu içeren modlarındaki eğlenceyi gözler önüne seriyor.

Bu arada bu yeni Twisted Metal oyununu, serinin yönetmeni David Jaffe (aynı zamanda God of War’dan tanıyoruz kendisini) ve Scott Campbell’ın sahibi olduğu Eat Sleep Play geliştiriyor. Oyunun çıkış tarihiyse ne yazık ki henüz belli değil. Merak içinde beklemeye başladık…

Bir cevap yazın