Türkiye Team Fortress 2 Ligi Çalışmaları Başladı

Geç oldu ama güç olmasın…

Türk Team Fortress 2 oyuncularının iki yıldan uzun süredir bekledikleri Türkiye Team Fortress 2 ligi sonunda gerçek oluyor.

Bir yandan Türkiye’de rekabate dayalı (competitive) Team Fortress 2 oyunculuğunu bir adım daha ileriye taşımak bir yandan da yeni başlayan oyunculara yardımcı olmak adına geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan TF2Turkey sitesinin düzenleyeceği Türkiye Team Fortress 2 ligi için kayıtlar başlamış durumda. Üstelik arkasına sağlam bir sponsorun da desteğini alan TF2Turkey, ligi kazanan takıma Almanya lokasyonlu bir de TF2 maç sunucusu hediye edecek.

Lig hakkında daha detaylı bilgi almak ve takımınızın kaydınızı yaptırmak için buraya tıklayarak TF2 Turkiye Ligi sayfasına gidebilir; Avrupa TF2 camiasındaki son gelişmelerini öğrenmek, maç demolarını indirmek, yararlı rehber ve makalelere ulaşmak için TF2 Turkey ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dileğimiz, bu oluşumun Avrupa TF2 arenasına iki yıldır birçok başarılı oyuncu kazandırmış Türk TF2 topluluğunu Avrupa’nın önde gelen ülkeleriyle rekabet edebilir seviyeye taşıması.

Bu arada çok yakında bu sayfalarda Avrupa’da bizi başarıyla temsil eden  ve en son takımıyla birlikte İngiltere’de i40 LAN turnuvasında dördüncülük elde eden Türkiye TF2 milli takımı kaptanı Burak “fle.” Akkor ile yaptığımız röportajı bulabileceksiniz.

İyi bayramlar. 🙂

2 Yorum

  1. Tahir Meylani

    Team Fortress 2’nin competitive tarafı, klasik TF2 oynanışından oldukça farklı ve eğlenceli. İyi bir TF2 competitive oyuncusu  olmak için sadece sağlam nişan becerisine değil, oyunu okuma becerisine de sahip olmanız gerekiyor.

    TF2  oynamayı sevenlerin, TF2’nin Competitive tarafına da bir göz atmalarını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın