Türkçe GTA V İstiyoruz İmza Kampanyası Başladı

GTA V’in Türkçe olmasını istiyorsanız bu kampanyaya destek olun!

Rockstar Games, Aralık ayının son günlerinde verdiği iş ilanıyla Lincoln-İngiltere’deki test merkezinde çalışacak Türkçe bilen test elemanı aradığını duyurmuştu hatırlarsanız. Yani bir başka deyişle Rockstar, Max Payne 3 ve GTA V gibi yapım aşamasında olan Rockstar oyunlarına Türkçe dil desteği ekleyebileceğini müjdelemişti. Rockstar, böyle bir adım atarak Türkiye pazarına güvendiğini kanıtladı. Ancak bizim de onlara bunu ne kadar istediğimizi bir kez daha göstermemiz lazım. Zira böyle bir iş pozisyonunun açılmış olması, bu oyunların Türkçe geleceğinin garantisi değil ne yazık ki.

Geçtiğimiz dönemde Rockstar’ın ödüllü çoklu oyuncu yarışmalarında Türkiye’nin de yer almasını sağlayarak önemli bir topluluk başarısına imza atan GTATürk sitesi, oyun basınından birçok önemli ismin de desteğini arkasına alarak GTA V’in Türkçe dil desteğiyle gelmesi için geniş kapsamlı bir imza kampanyası başlatmış durumda. Biz oyunculara düşen de bu imza kampanyasına destek verip GTA V’in Türkçe dil desteğiyle gelmesine yardımcı olmak!

Fazla konuştum sanırım. Neyse, siz hiç vakit kaybetmeyin ve hemen buraya tıklayarak bu imza kampanyasına katılın. Kampanyayı sık sık hatırlatıp katılmayanların ensesinde boza pişireceğim haberiniz olsun.

GTA V’in yayınlanan ilk videosunu da tekrar paylaşalım yeri gelmişken.

10 Yorum

  • Ziyaretçi03

   Oyunu yapan Rockstar Games, Türkçe desteğini sunacak olan da Rockstar Games. Yapılması zor değil, zaten firma ileri düzey Türkçe ve İngilizce bilen kişiler arıyor. Bu da demektir ki bir ihtimal var.

 1. asd

  dublaj olmalı oyunlar film , dizi gibi değil. oyun oynarken aktivitede bulunduğun için alt yazıyı takip edemiyorsun. rockstar games adam aldı (alacak) zaten bildiğim kadarıyla plan bu gta v türkçe. adamlar dublaj yapacakken sayenizde bundan vazgeçip altyazıya kara vermeseler bari. neden böyle gereksiz bi aksiyona girildiğini birtürlü anlamıyorum araldan ( http://www.bolumsonucanavari.com/VideoIncelemeler-Oyun_Odasi__Aral_Game_Konugumuz-3525.htm ) gtav in türkçe olması planlanıyor diye bir açıklama zaten geldi. bu hangi amaca hizmet ediyor anlamadım gitti bide altyazı diyosunuz. tamamen işleri karıştyırıyosunuz. altyazı zaten gelecek dublaj için uğraşalım gibi bir mantık yok. çok saçma bir hamle altyazıyı dublaj olarak değiştirin bari. bide imza az gelirse daha kötü 😛

 2. Yusuf

  Her ne kadar sistemim yüzünden oyunu oynayamayacak olsamda türkçe dil destekli çıkmasını bende çok isterim. Belki diğer firmalara da örnek olur ve onlarda oyunlarını türkçe dil destekli çıkarmaya başlarlar.

Bir cevap yazın