Türk Yapımı Beş Fare Altlığı Testte

Profesyonel Oyunculukta Bir Türk Girişimi: Khan Gaming

Khan Gaming 2005 yılından bu yana araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmekte ve Türkiye’nin profesyonellere yönelik ürünler üreten ilk firması olmasıyla beraber uluslararası bir marka olmayı hedeflemekte. Bu çalışmaların ilk ürünü olan fare altlıkları Hong-Kong ve Almanya Ar-Ge ofislerinin ortak çalışmaları sonucu Türk mühendisler tarafından üretilmiş. Khan Gaming’ mühendislerinin profesyonellere yönelik fare, tuş takımları (klavye) ve 5.1-7.1 oyuncu kulaklıkları üzerinde çalıştığını da duyduktan sonra, neden ülkemizden de Steelseries, Logitech veya Sennheiser gibi bir dünya markası çıkmasın ki diyoruz.

Profesyonel Oyunculukta Bir Türk Girişimi: Khan Gaming

Bugün elimizde Khan Gaming’in profesyonel kullanıcıların görüşlerini dikkate alarak tasarladığı beş fare altılığı (mousepad) var. Bakalım, insan sağlığına ve doğaya tamamen duyarlı malzemeden üretilmiş, sürtünmeyi en az indiren ve kusursuz kontrol hassasiyeti sağlayan patentli Pixtrack yüzey teknolojisine sahip bu beş Türk üretimi fare altlığı nasıl bir başarım sergileyecek.

Nasıl Değerlendirdik

Bırakın farklı oyun tarzlarını, aynı tarzdaki oyunlarda bile farklılık gösterebilen kontrol ve oynanabilirlik özelliklerini göz önünde bulundurabilmek amacıyla Khan Gaming’in piyasada bulabileceğimiz bu beş ürününü; FPS, aksiyon, gerçek zamanlı strateji ve rol yapma oyunları gibi farklı kategorilere dahil edebileceğimiz günlük yaşantımızda da sık sık oynadığımız Call of Duty 4, Team Fortress 2, Left 4 Dead, GTA 4, Empire Total War, Civilization 4 ve Age of Conan gibi farklı oynanabilirlik özellikleri sunan birçok popüler oyunla test ettik. Tabi ki bu denemeler sırasında farklı kalitede ve farklı materyalde kaydırıcıya sahip üç farklı fareden de yararlandık. (Logitech MX 518, Microsoft Sidewinder, A4 Tech X-7)

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

3 Yorum

  1. Murat Kuyucuoğlu

    Ürünü geç fark ettim fakat aldım ve çok memnunum. Sahibinin yurtdışında yaşıyan bir Türk olduğunu okumuştum bir forumda. Khan gaming serisi rapid padden aldım mystic den ve gerçekten çok büyük ve 6mm kalınlık fazlasıyla iyi. yüzey süper. logitech mouse ile iyi anlaştılar.

  2. tolunay pakdemir

    khan gaming üreticileri gerçekten iyi ürünler çıkartmışlar ve yeni modelleri görünüyor sitede fakat nerelerden alabiliriz tam bulamadım Türkiye de, yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın