Türk Telekom Mürekkepten %25 Tasarruf Eden Font Kullanacak

Türk Telekom çalışanları bundan sonra daha çevreci olmak adına yeni bir adım atıyorlar. Bu adım Ecofont adı verilen ve bütün Türk Telekom çalışanlarının otomatik olarak kullanacakları bir yazı karakteri sayesinde atılacak.

Türk Telekom çalışanları yeni yazı fontunu Calibra, Arial ve Times News Roman gibi yazı karakterlerindeki çıktıları alırken kullanabilecekler. Bu sayede çevreyi koruma adına bu tür ince düşüncelerin takipçisi olarak E-fatura, çevre dostu telefonlar ve daha az kağıt gerektiren online çalışan eğitimleri gibi adımları ile insanların Dünyamızdaki yıkımlarının bir nebze önüne geçilmeye çalışılıyor.

Ecofont THGTR

Ecofont, yukarıda görüldüğü gibi harflerin içerisine saklanmış küçük deliklerin daha az mürekkep kullanılmasına verilen isim. İnsanl gözünün okumasını zorlaştırmayan küçüklükteki bu delikler sayesinde sizde evinizde yazı çıktılarınızda aynı çevreciliği gösterebilirsiniz.

2010 yılında European Environmental Design Award’u da kazanan Ecofont’un Vera Sans yazı karakterini buradan indirebilirsiniz.

4 Yorum

Bir cevap yazın