Tümleşik VGA & Ati’nin Radeon 9100 IGP’si ne kadar iyi?

Tümleşik VGA & Ati'nin Radeon 9100 IGP'si ne kadar iyi?

Istatistiklere göre tümleşik görüntü yongalarının kullanımı oldukça yaygın. Ama son yaptığımız incelemede de görüldüğü gibi bu yongaların ucuz ekran kartlarıyla bile boy ölçüşebilmesi için daha almaları gereken biraz yol var.

Yukarıda belirtilen makalede bizim odaklandığımız nokta sistem üreticilerine tümleşik görüntü yongalarının sunduğu fiyat avantajlarıydı. Tümleşik ekran kartlı bir PC alan kişiler genelde ilk sefer bilgisayar alan ve en ucuzu arayanlar yada parlak çekici reklamlar ve büyük MHz rakamları arasında kaybolan, aklı karışanlar oluyor. Yeni modern bir görüntü yongasında nelere bakmamız gerektiğini belirleyebilmek için hadi son bir kaç senede gördüğümüz birçok görüntü yongalarının mimarilerini yeniden gözden geçirelim. Bunu temel alarak bugun alıcılara sunulan seçenekleri gözden geçireceğiz ve bazı önerilerde bulunacağız.

PC heveslilerini bir yana bırakırsak iki çeşit ev kullanıcısı var. Çoğunluğu marka veya yerel elektronik firmalarının hazır PC’lerini alır. Bu daha çok OEM (Original Equipment Manufacturer) pazarı olarak da bilinir. Daha tecrübeli kullanıcılar ise OEM veya kutulu olarak her parçayı ayrı ayrı alır ve kendileri birleştirirler. Bu genelde bir PC’ye yükseltme (upgrade) yapılırken izlenilen yoldur.

Bir cevap yazın