TTNet’ten Yeni İnternet Tarifeleri

Yeni tarifeler 1 Ocak 2011’den itibaren geçerli olacak.

TTNet, 1 Ocak 2011’den itibaren geçerli olacak yeni tarife bilgilerini ve yeni tarife paketlerini açıkladı. Tarifelere geçmeden önce gözümüze takılan bir iki detaydan bahsetmek istiyorum.

TTNet, NetPlus paketlerinde gördüğümüz 15 GB kotayı 25 GB’a yükseltmiş. Ayrıca, kota aşımında hızınız 512 kbps yerine 1 Mbps’e düşüyor. Bunun yanında, NetPlus paketlerinde ufak indirimlere gidildiğini görüyoruz.

Türk Telekom TTNet 2010 Yeni Kotalı ve Limitsiz İnternetTarifeleri

Yeni tarife fiyatlarını tabloda görebilirsiniz.

Bunun yanında TTNet, yeni tarife paketleri de sunuyor kullanıcılara.

TTNET 2010 Yeni Bireysel ADLS ve ADSL2+ Tarifesi

Burada 16 Mbps için “Adil Kullanım Noktası”nın 50 GB’a yükseltildiğini görüyoruz. 32 Mbps için adil kullanım noktası 100 GB.

Türk Telekom TTNet 2010 Yeni VDSL2 Tarifesi

Limitsiz tarifelerin yeni fiyatları ise yine el yakıyor.

Türk Telekom TTNet 2010 Yeni ADSL Tarifeleri

Yeni bireysel VDSL+ paketlerinin fiyatı daha uygun gözükse de burada da kullanıcıların kolayca “adil kullanım noktası”na toslayacağını söyleyebiliriz.

Tarifeler hala Avrupa’ya göre oldukça pahalı. 100 Mbps’ye kadar hız konusunda da okuyucularımızın hız testlerini merakla bekliyoruz.

Tarifeler hakkında daha fazla ayrıntı için tıklayın.

 

14 Yorum

  • M. Gökhan Aktaş

   Evet birisi daha limitsiz. Netlimitsiz paketleri adil kullanıma tabi. Yani kotalılar bir çeşit. Kota da 25 GB. 25 GB download yapıldığı zaman hızınız düşer. Ancak limitsiz paketlerde düşmez. Tabi Netlimitsiz paketi 8 Mbps hızdan 512 Kbps’a düşerken, artık yeni yıl ile 1 Mbps’a düşecek. O yüzden 1 Mbps Limitsiz paketinin yeni yılda kullanılmasının bir anlamı kalmıyor.

   Yeni yıl ile 1-2-4 Mbps Limitsiz paketleri kaldırılıyor. Bu yüzden neredeyse artık ülkemizde “Limitsiz” internet sahibi olmak rüya gibi birşey oluyor.

 1. aslanistan

  Kaç kişi faydalanabilecek o fiberden merak ediyorum. Ayrıca kota superonline fiberde de var. Türk Telekom işinize gelse de gelmese de en makul (kastettiğim bakır tel üzerinden gelen internet. smile olur turknet olur ya da tt olur ama bunlar olur)

 2. Demon

  Bu adil kullanım limiti gerçekten uygulanıyor mu? Benim şimdiye kadar internet hızım hiç düşmedi. Ayda 130GB bile indirdiğim oluyor. Adil kullanım kotasını aşıpta hızı düşen var mı aranızda?

 3. sewok

  yuh yaaaaa… ben bulgaristanda kafe isletiyorum. 16 mbit internete 65 leva yani 65 tl oduyorum. aylik 2 tb downloadim var… adil kullanim diyerek  kisitliyorlar insanlari… bg sinirlari icinde su anda 9 tlye 4 mbit sinirsiz internet kullaniliyor hemde ne kota ne sinir var tamamen sinirsiz.  simdi daha iyi anliyorum      alem aya biz yaya soyulmaya devam ayakca          lafinin manasini

 4. aslanistan

  Adil kullanım, net limitsiz tarifesinde vardı 15 GB ı geçince hız 8Mbit(e kadar) ten 512Kbit e düşüyor. tabii yeni taife uygulamaya geçince netlimitsiz taifesi yeni şekliyle uygulanmaya başlayacak (eski taifelerde fiyet artışı dışında bir değişiklik olmayacak.). Ayrıca eski taifeden taaahhütlü kullanımlardaki indirimler taahhüt bitene kadar değişmeyecek. Yani ilk altı ay fiyat şu kadardı dendiyse taahhüt süresi boyunca o fiyat artmayacak. süre birince yeni fiyat neyse ordan devam edecek.

 5. özgür kara

  adil kullanım ?

  hımmmm

  bence şu demek :

  Ey kullanıcı ben paranızın karşılığı olan hizmeti doğru dürüst veremiyorum , siz kendi aranızda adilane bir şekilde paylaşıp bu işi halledin bari :(( 

 6. Rhaim

  geçtim ben tarifiye 16mb yurt dışına çok sorunlu gibi vede santral 2 sokak yukarıda 13.6 alıyorum yurt içi. 8mb iken 7.2 alıyordum. 8mbe geçince 1mb ondan daha verimli idi yaklaşık bir aya düzeltmişlerdi az çok. bundada böly e olucak gibi hadi hayırlısı.

 7. Burak Taşkın

  Adil kullanım noktası(ADN) olayını yeni anlamaya başladım. Kullanıcılar incelenerek kötü kullanım gerçekleştirenlere uygulanıyormuş. Öncelikle nasıl bir takip yapılıyor çok merak içerisindeyim.İnternette ne tür kötü uygulama kullanmamamız gereklidir.Bu konu aydınlatılmış değil. Biz hızım 1/8 e ve ya 1/16 ya düşücek korkusuylamı download yapacağız.

  Benim internet bağlatım smile adsl.
  Abonelik Başl. Tarih. : 20.03.2009
  Abonelik Paket : (V) ADSL 8192Kbit e kadar – limitsiz (dsmart)

  ADN uygulaması 2009 ve 2010 yıllarında 15 GB idi.2011 itibari ile de 25 GB oldu. Mart 2009 da UEFA Avrupa Ligi maçları için D-smartlı paket almıştım. ADN uygulaması olmayan direk 8 Mbps internetin dsmartla birlikte olanı olmdığından o zaman 4 mbps limitsiz aldım. Sonra pahalı diye 8 mbps ye kadar değiştirdim. TTNet teki ile aynı fiyat. Hiç 15 GB altına düşmedim en düşük 30 GB idi. o da çok yoğun çalıştığım bir ay fazla vakit PC başında geçirmediğimde kardeşimin kullanımı. Son 3 ay downloadları da şöyle:
  Abone : Burak Taşkın
  Son Guncelleme Zamanı : 09.01.2011 23:40:41 2010 Kasım 1,81 GB 93,26 GB
  2010 Aralık 1,78 GB 79,56 GB
  2011 Ocak 25,74 GB 118,69 GB

  Hızım bir ayın son 3 günü ya nisan 2010 ya mayıs 2010 birisinde 512 kbps oldu. onun haricinde hiç hız kaybetmedim. Ancak 8196 yı hiç görmedim. rapid pre ile 870 KB/sn ortalama ile download yapıyorum. Martta taahhütümün biticek olması nedeniyle araştırma içerisindeyim super online fiber internet tekirdağ a gelmediği için alamıyorum üstelik ADN uygulaması gene de korkutuyor beni. BPL denen bir teknolojiye rastladım. Kısa bir anlatayım bilmeyenler için. Yine internet ana binaya kadar fiber kablolar ile getiriliyor ve dairenin elktrik hattına veriliyor. Özel BPL modem ile dairenin herhangi bir elektrik prizinden interneti alıyorum. MetroNET internet adlı firma türkiye de dağıtımı gerçekleştiriyor. 2 mbps ve 10 mbps seçenekleri var. Simetrik internet bağlantısı sağlanayormuş. yani download hızı upload hızına eşit. ve fiyat da gayet uygun 47 küsür 10 mbps internet. IP TV desteği var. Telefon hattı zorunluluğu yok. İnternet üzerinden telefon görüşmesi içeriği de ayrıca satılıyor uygun fiyata. Tamamen kendi sitelerinden edindiğim bilgiler. Müşteri hizmetlerine ulaşamadım. http://www.metronet.com.tr sitesinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca detaylı bilgisi ya da kullanan varsa bilgilendirirse vaatler gerçek mi çok mutlu olurum. türk telekomun işyerlerine sağladığı metro ethernet ile herhangi bir bağlantısı yok.

  • M. Gökhan Aktaş

   sikayetvar.com da metronet hizmeti için şikayetleri incelediniz mi? şikayetlere gelen cevap ve çözülme oranına baktınız mı? ben bir ara baktımda, çoğu vaad edilen hızlara ulaşamadığını ve internetin sürekli düştüğü gibi sorunlarını bildirmiş.

   bunun yanında simetrik internet diye sevinmemek lazım. superonline’da başlarda müşteri yakalayabilmek için açmıştı upload musluklarını. şimdi ise 100 mbps’a 5 mbps upload veriyor.

  • Volkan KÜTÜKÇÜ

   Metronet hizmetinden faydalanmaktayım.

   Sitemize kurulduğu gün abone oldum ve şuana kadarda oldukça memnunum.47 TL ye 10 mbps’e kadar tarifesindeyim ve hızım akşam saatlerin 8,gündüz saatlerinde 10 mbit.Devamlı olarak torrent kullanıyorum ve upload hızınında download ile aynı olmasından dolayı ratio oranım oldukça yükseliyor 🙂

   Belirttiğiniz gibi sabit hattada para vermiyorum,mis gibi 🙂

   • Burak Taşkın

    teşekkürler yorumlarınız için. Şİkayetvar.com a baktım epey şikayet var. çözümlenemeyecek problem gibi gelmedi bana. 2 yıllık taahhüt yapınca uploadı kıssalar dahi sözleşmeye göre itirazla sözleşme bitene kadar ben simetrik bağlantı hızından da yararlanabilirim. denemek lazım.

Bir cevap yazın