Trine Türkçe Dil Desteğine Kavuştu

Geçtiğimiz yılın adından en çok söz ettiren bağımsız yapımlarından biriydi Trine. Masalsı hikayesi, büyüleyici bölüm tasarımları, etkileyici hikaye anlatımı, eğlenceli karakterleri, enfes müzikleri ve fizik motorunun  büyük rol oynadığı enteresan bulmacalarıyla bir platform oyunundan beklenmeyecek bir derinlik sundu oyunseverlere. Tabi Trine’ın bu başarısında, Blizzard’ın klasikleşmiş platform/ bulmaca oyunu The Lost Vikings’e olan benzerliği de rol oynadı ve oyunun Finlandiyalı geliştiricisi Frozenbyte, 2009’u birçok ödülle kapadı.

Bugün ise; uzun süredir ses soluk çıkmayan Frozenbyte cephesinden gelen güzel bir haberle sevindik. Zira Trine, biraz geç de olsa, Türkçe (yazılı) dil desteğine kavuştu. Trine’ın Türkçe dil desteğini de içeren bu yeni güncellemesi, Steam ve Impulse üzerinden yayınlanmış durumda. PS3 versiyonu içinse şimdilik herhangi bir açıklama yapılmış değil; yine de PS3 sahiplerinin Türkçe dil desteği için çok bekleyeceğini sanmıyoruz.

Sözün özü, Trine’a sahip olmak için bir nedenimiz daha oldu diyebiliriz. Bizim de 2009’un en iyi platform oyunu seçtiğimiz Trine’ı buraya tıklayarak satın alabilir; Zoya, Amadeus ve Pontis’un bu destansı yolculuğuna bir an önce atılabilirsiniz.

Trine Türkçe

Bir cevap yazın