Trine Efsanesi Mac Platformunda!

Mac sahipleri harika bir oyuna daha kavuşuyor.

Frozenbyte, geçtiğimiz hafta yaptığı resmi açıklamayla Trine 2’nin PC, PSN ve XBLA platformları için 2011’in ilkbaharında yayınlanacağını müjdelemiş ve bu güzel duyurunun yanına oldukça hoş bir oynanış videosu iliştirmişti hatırlarsanız.

Bizler Trine 2’den gelecek heyecan verici yeni haberlere kilitlenmişken, Finlandiyalı dostlarımızdan bugün aldığımız bir e-postayla ilk oyunun önümüzdeki ay Macintosh platformuna geleceğini öğrendik. Yani son aylarda Left 4 Dead 2, Team Fortress 2, Amnesia, Torchlight ve Counter Strike: Source gibi popüler oyunlarla kucaklaşan Mac kullanıcıları, enfes bir oyuna daha kavuşuyor.

Trine, ilk olarak Steam platformundan yayınlanacak olsa da ilerleyen süreçte diğer dijital dağıtım platformlarından da satın alınabilecek. Trine’a Steam üzerinden sahip olmanın avantajıysa, oyunu PC platformunda da oynamamızı sağlayacak SteamPlay özelliği tabii ki.

Mac sahiplerinin Trine’a göstereceği ilgi beklenen düzeyde olursa Trine 2’nin de Mac platformuna geleceğini belirtelim.

Trine Screenshot 6

Trine, hiç şüphe yok ki 2009'un en iyi platform oyunuydu.

3 Yorum

 1. Ziyaretçi

  aslında normalde yorum yapmayacaktım ama .”Trine, hiç şüphe yok ki 2009’un en iyi platform oyunuydu.” yazısını gorunceyazmak istedim.zira 2009 yılında “braid” denen bir oyun daha vardıki kesinlikle Trine den iki gomlek ustun bir oyun.bu oyunu herkese şiddetle tavsiye ederim.ozellikle puzzle turu şeylere ilgisi olanlara.

  • Tahir Meylani

   Bizde Braid’i çok beğendik. Bence de türünün şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlarından biri Braid.

   Ama Braid ilk olarak 2008 yılında Xbox Live sisteminde dağıtılmaya başlandı. Sırf bu yüzden 2009 en iyi platform oyunu ödülüne de Braid’i dahil etmedik.

   Tavsiye için teşekkürler.

Bir cevap yazın