Trine

Trine

Uzak, çok uzak bir diyarda huzur ve refah içinde bir krallık varmış. Barış ve huzur bu krallıkta daha çoook uzun süre kalabilirmiş.

Fakat her ölümlü gibi yaşlı kralın da ölüm vakti gelmiştir, ne acıdır ki. Kralın yaşayan bir varisi olmadığı için boş kalan taht ile beraber krallık bir kaosa sürüklenir kısa süre içerisinde. Güç tutkusunun kör ettiği savaşçılar ve büyücüler. Kralın düşüşünden yalnızca bir gün sonra yeni krallar ortaya çıkmıştır bile. Fakat insanoğlunun bu deliliği çok çok daha büyük bir kötülük tarafından gölgelenecektir.

Bir zamanlar yaşam ve iyi şans getiren sihir ve büyü çok daha netameli, çok daha fesat bir şeye dönüştürülür. Bir bir, mezar mezar bir zamanlar bu dünyadan göçmüş olanlar ayaklanır. Tekinsizlik ve uğursuzluk her geçen gece katlanarak artmaktadır. Korku, mazisinde huzur ve barış olan krallığı pençesine almıştır artık. Umut çok, ama çok azdır.

Kader, bir hırsız bir sihirbaz ve bir savaşçıyı, ayın bile bu krallığı aydınlatmaya korktuğu bir gecede, Yıldız Gözlemevi’ndeki kadim mihrapta bir araya getirir.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın