Treyarch Yeni Call of Duty Oyunu İçin İş İlanı Vermeye Devam Ediyor

Uzayda geçecek futuristik bir Call of Duty mi geliyor yoksa? 

Call of Duty: Modern Warfare 3’ün raflarla buluşmasının üzerinden henüz birkaç hafta geçmiş olabilir; ancak bu yeni oyun için çalışmaların başlamasına engel değil. Sıra artık Call of Duty 3, World At War ve Black Ops’un geliştiricisi Treyarch’ta ve firma resmi internet sitesinden yaptığı duyurularla çalışan kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Bugün yayınlanan iki yeni iş ilanı, firmanın bir oynanış tasarımcısı, bir de çoklu oyuncu ekibi için tasarım direktörü aradığını gösteriyor.

Peki bu yeni Call of Duty oyunundan ne beklemeliyiz? Açıkçası bu sorunun cevabı çok uzun bir yazının konusu olabilir. Fakat şu kadarını söyleyebiliriz ki, artık serinin yeni bir yönetmenlik anlayışına ihtiyacı olduğu kesin.

Activision cephesinde ise son bir kaç yıldır oyuncular arasında gülünç bir geyiğe dönüşen “uzayda geçecek futuristik bir Call of Duty oyunu” fikrini hayata geçirebilecek adımlar atıldığını biliyoruz. Zira firma geçtiğimiz dönemde Call of Duty: Future Warfare, Advanced Warfare, Secret Warfare and Space Warfare alan adlarını kaydettirmişti. Ancak bunlar Treyarch’ın oyunundan ziyade Sledgehammer’ın aksiyon-macera tarzındaki Call of Duty projesi için düşünülmüş de olabilir. Neler olacağını zaman gösterecek. Tek dileğimiz Black Ops 2 gibi bir oyunla karşımıza çıkmamaları…

Bir cevap yazın