Treyarch: Şimdi %100 Call of Duty Stüdyosuyuz

Infinity Ward ve Activision arasında yaşanan talihsiz gelişmelerden sonra Call of Duty cephesinde yeni gelişmelerin ve yeni soruların bizi beklediğini biliyorduk. Infinity Ward’dan ayrılanlar ne yapacak, Activision Infinity Ward’un çalışanlarına yolu gösterecek mi, Treyarch’ın son Call of Duty oyunu bu durumdan nasıl etkilenecek? Sorular sorular sorular… Ama sanırım cevabı en çok merak edilen soru da Treyarch’ın durumu ne olacak sorusuydu. Acaba Treyarch, Infinity Ward’un yerini mi alacaktı?

Treyarch’ın yöneticisi Mark Lamia’nın kulaklarını çınlatmış olmalıyız ki, CVG’e verdiği röportajda “Treyarch, %100 Call of Duty (geliştiren) stüdyosudur. Ama şimdi değil uzun bir süredir böyleyiz hatta bu olaylardan (Infinity Ward olayını kast ediyor) önce bile”. diyor ve ekliyor “bütün gücümüzü yapabileceğimiz en iyi Call of Duty oyunlarını geliştirmek için harcıyoruz. Demek istediğim başka oyunlar üstünde çalışmıyoruz. Bir kaç stüdyomuz var ve hepsi Call of Duty oyunları üstünde çalışıyor”.

Röportajı okurken Mark Lamia’nın biraz daha ileri gidip Call of Duty markasını da biz yapmıştık zaten Infinity Ward bizden çaldı demesinden korktum neyse ki, Mark Lamia kuracağı cümleleri özenle seçmiş.

Sanırım Treyarch’ın %100 Call of Duty stüdyosu olması bizi pek ilgilendirmiyor. Treyarch, vasat bir oyun geliştirdikten sonra Call of Duty DVD’leri ile beraber yatağa bile girse bizim için değişen bir şey olmayacaktır. Ayrıca bir çok IP üzerinde çalışıp, oldukça kaliteli işlere imza atan oyun stüdyoları olduğunu da biliyoruz bakınız Bioware.

Bir cevap yazın