Transformers: Dark of the Moon Raflardaki Yerini Alıyor

Dark of the Moon, oyunculara filmin hemen öncesinde geçen orijinal bir hikaye sunuyor…

Transformers: War for Cybertron AUTOBOTS ve DECEPTICONS arasındaki savaş devam ediyor… Activision in yeni video oyunu Transformers: Dark of the Moon bugün raflardaki yerini alıyor. Başarılı geliştirici High Moon Studios tarafından yaratılan ve Hasbro’nun efsanevi TRANSFORMERS markasına dayanan oyunda oyuncular MEGATRON’un sinsi planını ortaya çıkarmak üzere, Paramount Pictures ve Michael Bay’in 29 Haziran’da vizyona girecek olan filminin dünyasında destansı savaşlara katılacaklar.

Transformers: Dark of the Moon, oyuncuları merakla beklenen filmin hemen öncesinde geçen orijinal bir hikayede, heyecanlı savaşlara sokacak diyen Activision Publishing İdari Başkan Yardımcısı David Oxford,  “High Moon Studios ekibi tek kişilik oyun boyunca anlatılan inanılmaz bir TRANSFORMERS hikayesi sunuyor ve oyunculara çokluoyuncu aksionu içinde favori karakterleriyle oynama şansı veriyor” diye konuşmuş.

Activision’ın filme bağlanan hikayesiyle müthiş bir öncü oyun sunduğunu vurgulayan Hasbro Dijital Medya ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Mark Blecher ise duygularını  “Hasbro, TRANSFORMERS markasının hayranlarına ve oyunculara, Transformers: Dark of the Moon deneyimini daha da geliştirecek olan heyecan dolu bir video oyunu sunmaktan gurur duyuyor” sözleriyle ifade etmiş.

Stealth Force ismindeki yeni bir oyun mekaniğine sahip olan Transformers: Dark of the Moon, oyuncuların Robot modunun silah ve ateş gücüyle Taşıt modunun çeviklik ve manevra yeteneğini bir araya getiren üçüncü bir mele formuna dönüşebilmelerini sağlıyor. Orta Amerika ormanları, Sibirya askeri tesisleri, şehir merkezleri gibi dünyanın dört bir yanındaki eşsiz ortamlarda geçen oyunda oyuncular insan ırkını kurtarmak için favori TRANSFORMERS karakterlerinin rolüne bürünecekler. Ayrıca oyuncular oyunu çevrimiçi çokluoyuncu oyun modlarında arkadaşlarıyla birlikte veya onlara karşı oynayabilecek, karakterlerinin görünümlerini, silahlarını ve yeteneklerini diledikleri gibi değiştirebilecekler.

Transformers: Dark of the Moon, Microsoft Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için raflardaki yerini aldı.

Activision ayrıca Nintendo platformları için Behaviour Interactive tarafından geliştirilen üç farklı oyun da sunuyor. Nintendo 3DS el konsolu ve Wii sistemi için geliştirilen Transformers: Dark of the Moon Stealth Force Edition’da oyuncular Stealth Force özelliğinin gücünü kullanarak sürükleyici bir hikayeye katılacaklar, gelişmiş silahlar, savunma sistemleri ve hedefleme yeteneklerine ek olarak yüksek manevra kabiliyetine sahip taşıt formunda yollarda ilerleyecek ve ateşlerden kaçmaya çalışacaklar. 

Nintendo DS için ise Transformers: Dark of the Moon AUTOBOTS ve Transformers: Dark of the Moon DECEPTICONS isminde iki farklı oyun da bulunuyor.

Bir cevap yazın