Transcend’ten SATAIII “mSATA” SSD – MSA720

Tanınmış depolama ve multimedya ürünleri markalarından Transcend, MSA720 modeli SATA III 6 Gb/s mSATA SSD’sini duyurdu. Yeni MSA720, ultra-küçük yapısına rağmen SATAIII 6Gb/s performansı ile SSD’nin tüm diğer avantajlarını, özellikle mini-PCIe (mSATA) arabirimi kullanan gömülü sistemlere, hibrit bilgisayarlara ve ultrabooklara en uygun çözüm olarak sunmak üzere tasarlanmış.

Yeni nesil SATA III 6 Gb/s standartı ve güçlü SandForce SF2281 kontrolcüsü ile yapılandırılmış MSA720 560 MB/s okuma ve 530 Mb/s yazma hızlarını ve  4K rastgele dosya yazma performansını 91.000 IOPS’e kadar destekliyor. Bu üstün performans, çift sürücülü hibrit sistemlerde kullanılarak bilgisayar performası üst düzeye arttırılabiliyor. Daha büyük, daha ekonomik ancak daha yavaş olan geleneksel sabit disk bilgi depolama amaçlı ikinci bir disk olarak kullanılırken, MSA720 mSATA daha küçük boyutlu ancak işletim sistemi ve hızlı çalışması gereken yazılımların yer aldığı bir ilk disk gibi konumlandırılarak bilgisayarın ilk açılış zamanı ve kurulu yazılımlar hızlandırılabiliyor.

2.5″ standart bir SSD’nin 1/8’i boyutunda ve 7 gram ağırlığında olan MSA720, ultrabook gibi ince ve hafif cihazlar için mükemmel bir çözüm. Toggle-mod MLC NAND flash yongları ise mükemmel şok ve sallantı direnci sağlayarak ince sunucular, tıbbi cihazlar gibi sağlamlık ve stabil performansın çok önemli olduğu endüstriyel uygulamalarda kullanılmak için ideal ortamı oluşturuyorlar. SSD üzerinde S.M.A.R.T, TRIM ve NCQ fonksiyonları da desteklenerek kullanım ömrü ve verimliliği arttırılmış.

Verilere istenmeyen erişimi önlemek için MSA720 donanımsal olarak Gelişmiş Şifreleme Standartı (AES) özelliğine sahip ve otomatik olarak SSD’nin üzerine yazılan tüm verileri peformanstan ödün vermeden aynı anda şifreliyor. Ek olarak MSA720, “DuraWrite, Flash Dayanıklılığını Geliştirme Teknolojisi” sayesinde bilgisayarındaki verilen çok önemli olduğu kullanıcılara, üstün sağlamlık, veri saklama ve güç denetimi konusunda güven veriyor.

MSA720 64 GB ve 128 GB kapasitelerinde 3 yıl garantili olarak pazarda bulunacak.

Bir cevap yazın