Transcend’in 32 GB Yeni Katı Durum Diski (SSD) Sadece 80 USD

Katı durum diski (SSD) piyasasında Transcend’in ismini pek duymuyoruz ama aslında ürün gamı en geniş olan şirketlerden birisi. Şirket bugün 2.5” boyutunda yeni 192 GB SSD modelini duyurdu. Türünün en hızlılarından birisi değil ancak Intel’in hızlı disklerine 800 USD bayılmak istemeyenler için iyi bir alternatif oluşturacak gibi görünüyor.Intel kendi SSD’lerini “orta düzey” olarak nitelendirse de fiyatları sebebiyle bizim gözümüzde bu sınıfa giremiyorlar. Tamam, 250 MB/s okuma hızı kulağa çok hoş geliyor ancak 80 GB için 400 USD ve 160 GB için 800 USD yine de aşırı pahalı. Eğer az ile yetinmesini biliyorsanız, daha yüksek kapasiteyi çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Transcend de burada imdadınıza yetişiyor.192 GB, MLC tabanlı SSD’nin okuma hızı 150 MB/s ve yazma hızı ise 90 MB/s. Yani, diğer SSD’ler arasında hız bakımından orta sıraya yakın bir konumda yer alan bu disk şu an piyasada bulunan en hızlı sabit diski toz duman arasında bırakıyor. Fiyatı ise 480 USD civarında. Transcend, kapasite yerine yüksek hızı ucuza mal etmek isteyen kullanıcılar için 245 Dolara 128 GB, 120 Dolara 64 GB ve 80 Dolara 32 GB seçenekleri sunuyor.Diskler 2.5” boyutunda ve veri aktarım hatalarını gidermek için tümleşik ECC (Error Correction Code) ile beraber geliyorlar. Firma disklerin kullanım ömrünü tam 1 milyon saatle ifade ediyor.Haberi tartış…

2 Yorum

 1. Orkun Yasli

  Hocam 

  böyle yazıyorsunuz yurtdışı sitelerinden haberleri alarak sonra biz satın almak istediğimizde bu fiyata ürünü bulamıyoruz 

  Türk kullanıcıları için yapmıyorsanız bu haberleri yazmayın daha iyi

  Hadi bakalım bana şu 80USD olan 32Gb ssdyi piyasadan bir bulun bir adres yazın şuraya da satın alayım

  Merak ediyorum ya siz piyasadan habersizsiniz yada sırf çeviri ile ilgilenip site yayınlıyorsunuz

  Umarım bu yazımı sansürlemezsiniz sizi eleştirdim diye ama haksız olduğumu düşünmüyorum.

  İyi Çalışmalar

  • Hamdi Kellecioğlu

   Merak etmeyin bizi eleştirdiniz diye yazınızı sansürlemeyiz/silmeyiz. Tam tersine bir hatamız varsa teşekkür eder gerekli düzeltmeyi yapmaya çalışırız. Bizi diğer bazı sitelerle karıştırmayın. Yorumunuzun geç yayınlanmasının nedeni spam filtremize takılmış olması. Fark edince hemen yayına alındı.

   Gelelim asıl konuya Türkiye’de olmasa da ürün duyurularını haberleştirmek gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta dünyada neler oluyor Türkiye pazarı ne aşamada karşılaştırma imkanımız olur. Kaldı ki ürünler genelde bir süre sonra bir miktar fiyat farkıyla Türkiye pazarına da giriyorlar.

   Bu yazıda eksik olarak nitelendirilebilecek şey fiyatların yurt dışı için geçerli olduğu belirtilmemiş olması bence. Bundan sonra bu konuya biraz daha dikkat ederiz. Yorumunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın