Transcend Yüksek-Performanslı USB 3.0 Kart Okuyucusunu Duyurdu

Önde gelen depolama ve multimedya ürünleri üreticisi Transcend, USB 3.0 ara yüzünü kullanan çoklu kart okuyucusunu duyurdu.

Transcend RDF8

Transcend’in yeni kart okuyucusu RDF8, USB 3.0 ara yüzünü kullanıyor ve yüksek hızlı kart formatları SDHC, UHS-1, SDXC UHS-1, UDMA6/UDMA7 CF ve  MSXC’yi  destekliyor. Böylelikle fotoğraf ve video işleme işleriyle uğraşanlar ya da yüksek çözünürlüklü 1080p HD filmleri sevenler dosyalarını oldukça hızlı aktarabilecekler.

USB 3.0 desteği ile 10 kata kadar daha hızlı veri transferine izin ver bu kart okuyucu ile hafıza kartlarının gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmak mümkün. Örneğin yüksek hızlı bir SD kart (Ultra High Speed/UHS-1) ile kullanıldığında RFD8 üzerinden 1 GB büyüklüğündeki bir dosyayı 12 saniyeden kısa bir sürede aktarmak mümkün.

Hızına ek olarak Transcend’in yeni kart okuyucusu uyumluluk açısından da oldukça üst düzey bir ürün. UDMA CF kartlarla uyumlu CompactFlash (CF) slotu, yeni UHS-1 standartı ile uyumu SDHC/SDXC slotu, M2/microSD kartlar için daha küçük bir slot ve MS PRO/MSXC/MS DUO kartlar için de bir slota sahip bu kart okuyucu, toplam 4 farklı slotu ile neredeyse her tip hafıza kartına uyumlu olarak çalışabiliyor.

Cihazın bir diğer güzel artısı ise tüm Transcend kart okuyucularında olduğu gibi firmanın kullanıcı dostu ve ücretsiz yazılımı RoceveRx ile beraber geliyor. Mac ve Windows işletim sistemlerine uyumlu bu yazılım ile silinmiş ya da zarar görmüş dijital dosyaları onarabilir ya da geri alabilirsiniz.

Son olarak Transcend RDF8 USB 3.0 çoklu kart okuyucu, 2 yıl garanti ile satışa sunuluyor.

Transcend RDF8

- Cihazın boyutları

Bir cevap yazın