Transcend Taiwan’ın Ulusal Buluş ve Kreasyon Ödülünü Kazandı

Transcend’in geliştirmiş olduğu bellek cihazı patentlerinden biri Tayvan Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından düzenlenen 2011 Ulusal Buluş ve Kreasyon Ödülü (NICA) yarışmasında “Gümüş Madalya” ödülünü kazandı. Veri erişim devresi ve bilgi saklayan bellek cihazları içindeki erişim yöntemi ile ilgili bu patent, endüstriyel SSD’ler dahil Transcend SSD ürün yelpazesi içerisinde halen uygulanmaktadır.

Ödüllü patent, hata toleransı kapasitesini artırırken okuma hızını arttıran yenilikçi bir yöntem olarak açıklanabilir. Ana kontrolcü gelen verileri birçok alt-veri bileşenlerine ayırır ve çoklu hafıza bloklarının herbirini saklayarak etkili biçimde ortalama yazma hızını arttırır. Ek olarak, ana kontolcü (yada alt-kontrolcüler)  . Ayrıca, birincil denetleyici (veya alt denetleyicileri) hafıza bloklarının çoğunluğunda alt-verilerin bir yedeğini saklar, alt-verilerin kayıp veya zarar görmesi bu şekilde engellenir böylece depolama ünitesinin güvenilirliği arttırılır.

Bu buluş Çin ve ABD’nde de çok önemli patent sertifikaları kazanmıştır.

Transcend Ar-Ge ekibinin, üstün yenilik ve tasarım yeteneği dünya çapında bilinmektedir. 20 yıllık teknik deneyim ve uzmanlıkla, Transcend, Almanya’nın iF ve Red Dot ödülleri, Japonya’nın Good Design ödülü ve Tayvan’ın Yenilik ödül de dahil olmak üzere birçok prestijli tasarım ödülü almıştır. Transcend geri çekilebilir transfer arayüz tasarımı ile 2010 yılında yine NICA tarafından “Altın Madalya” ve 2009 yılında “Gümüş Madalya” ile ödüllendirilmiştir.

Bir cevap yazın