Transcend StoreJet Cloud: Pratik Kablosuz Depolama Alanı

Dünyanın önde gelen depolama ve multimedya ürünleri markalarından Transcend Information, Inc.(Transcend) yeni StoreJet Cloud” model isimli kablosuz taşınabilir sürücüsünü duyurdu. Küçük boyutları, uzun ömürlü pil ve 64GB SSD kapasitesi ile donatılmış ürün, Apple iOS ve diğer Wi-Fi (kablosuz erişim) özellikli cihazlarda depolama kapasitesini genişletmek için özel olarak geliştirildi.

Transcend StoreJet Cloud

Transcend StoreJet Cloud

Fotoğraflar, dokümanlar, eKitap, müzik ve filmler kablosuz ağ üzerinden kabloya gerek olmadan erişilebiliyor.

Genişletilmiş Depolama Alanı

StoreJet Cloud mobil cihazların limitli kapasitelerine ek depolama alanı sağlayarak, depolama alanı gereksinmesi konusunda kendi sınıfında uygun maliyetli alternatif bir çözüm olarak göze çarpıyor. SSD Flash tabanlı teknolojisi ile medya depolayan StoreJet Cloud, 28 saatlik DVD kalitesinde film yada 16.000 şarkıdan daha fazlasını küçük ve hafif dizaynına sığdırırken kullanıcının isteklerine anında karşılık verebiliyor. Ayrıca StoreJet Cloud, bilgisayara bağlandığında diğer standart taşınabilir diskler gibi kullanılabiliyor. Kolay ve hızlı dosya yönetimi için sürükle ve bırak teknolojisi de cihaz üzerinde desteklenmiş durumda.

Kişisel Medya Paylaşımı

Farklı kullanıcıların çok farklı isteklerine cevap verebilmesi amacıyla StoreJet Cloud, üzerine aynı anda 5 cihazın bağlanması ve çeşitli medya dosyalarını yine aynı anda çalıştırması mümkün olarak yapılandırılmış. Bu sayede aile ve arkadaşlarınız ile dosya paylaşımı çok kolay bir hale geliyor. Tekrar şarj edilebilir Li-Polimer pili ile 6 saate kadar tek bir şarj ile sürekli çalma kapasitesi bulunan cihaz ayrıca birçok farklı dosya türüne de destek veriyor ve iOS uyumlu formatları herhangi bir çevrime ihtiyaç duymaksızın çalabiliyor.

Özel IOS Uygulaması

StoreJet Cloud App, iPad, iPhone ve iPod gibi iOS kullanan cihazlar için StoreJet Cloud üzerinde çalışan  geliştirilmiş hepsi birarada medya oynatıcısıdır. Farklı çalma modları ve hızlı dosya yönetimi ile otomatik olarak taşınabilir sürücünün içeriğini listeler. Fonksiyon menüleri “Kablosuz transfer”, “Sil” veya “Email olarak dosyaları gönder” ile “güvenlik” ve “firmware upgrade” gibi ek seçenekler ile uygulama üzerinde bulunur.

StoreJet Cloud üzerinde medya erişimi diğer tablet ve akıllı telefon kullanıcılarına web tarayıcısı üzerinden sunulmaktadır.

Transcend’in yeni StoreJet Cloud cihazı 32 GB SSD ve 64 GB SSD kapasitelerinde, sırası ile 169 $ ve 299 $ tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ile 2 yıl garantili olarak pazara sunulmuştur.

Bir cevap yazın