Transcend JetFlash 200 USB Flash Sürücüsünü Şifre Korumalı Ürünler Grubuna Ekledi

Dünya çapında lider depolama ve multimedya üreticisi Transcend Information, Inc.(Transcend) Şifre Korumalı (Güvenlikli) ürün gamına yeni JetFlash 200 USB Flash sürücüsünüde ekledi. Yeni JetFlash 200 kurumsal-seviyedeki veri korumasını kırılamaz 256 Bit AES donanım tabanlı şifreleme üzerinden sağlıyor. Serinin diğer Şifre Korumalı (Güvenlikli) flash sürücülerinden JetFlash 220’de parmak-izi okuyucusu bulunuyor, JetFlash 620 üzerinde ise JetFlash SecureDrive şifre koruması yazılımsal tabanlı olarak en yüksek güvenlik için yapılandırılmış. Transcend’in şifre korumalı güvenlikli serisi, yetkisiz güvenlik erişiminlerinden korunma amaçlı ve özel olarak geliştirilmiş.

Transcend JetFlash 200 USB Flash Sürücü

JetFlash 200: Kurumsal-Sınıf Güvenlik

JetFlash 200 üzerindeki donanım-tabanlı şifreleme, endüstri-lideri Federal Information Processing Standarts (FIPS) standartlarında 256 Bit AES algoritması kullanır ve bu sayede USB sürücü üzerinde koruma, esneklik ve yönetim kontrolü sağlar. Bu donanımsal tabanlı şifreleme ile donanım üzerindeki şifre anahtarları bağımsız olarak korunur, yetkisiz erişim ve kötü niyetli tehditlere karşı üstün korunma sağlanır. 

JetFlash 220: İşaret Parmağınızla Kilitleyin

JetFlash 220 USB Flash sürücüsü en üst seviye güvenlik isteyen kullanıcılara kırılamaz veri güvenliği sağlamak amacıyla geliştirilmiş. JetFlash 200 de olduğu gibi JetFlash 220 de güçlü 256 Bit AES donanım-tabanlı şifrelemeye sahip. Şifre girişi yerine, JetFlash 220 üzerinde parmak izi okuyucusu ile veri güvenliği sağlanmış. Kullanıcı parmak izini kullanarak veri dosyalarına erişebiliyor. Özgün parmak izi sensörü flash sürücü üzerindeki dosyalara erişimin tek anahtarı.
JetFlash 620: Dosyalarınızı korumak için sürücünüzü kolayca şifreleyin

JetFlash 620 Transcend’e özel JetFlash SecureDrive yazılımı ile geliyor. Kullanıcılar korumalı Private Zone (Özel Bölge) de şifre yaratarak önemli bilgilerini koruyorlar. Ayrıca, JetFlash 620 kullanıcılara Private Zone boyutunu değiştirerek, şifrelerini sıkça değiştirme imkanı da veriyor. Bu güvenlikli flash sürücü özellikle ekonomik yoldan güvenlikli USB bellek edinmek isteyenleri hedefliyor.

Bu arada tüm Transcend JetFlash sürücüye sahip kullanıcıların yeni ve gelişmiş Transcend Elite yazılımını da ücretsiz indirebileceklerini de belirtelim. Bu yazılım sayesinde kolay veri yedekleme, senkronizasyon yada onarım kolayca yapılabiliyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın