Total War Shogun 2: Fall of the Samurai Genişleme Paketinden Detaylar

Total War: Shogun 2’nin bağımsız genişleme paketi, samuray dönemi Japonyası’nda geçen destanı sonlandırıyor!

Total War: Shogun 2 için yayınlanacak yeni içerik paketi Fall of the Samurai, dün resmen duyurulmuş ve biz de bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Geniş detaylar da bugün geldi.

1863 yılında, Samuray dönemi sona ermek üzereydi. Kılıç, yay ve at ustaları olan Samuraylar, topların uğultusu ve buharlı motorların çığlıklarıyla yeni bir Japonya’nın doğuşuna şahit oluyordu. Modern, Viktorya döneminin Avrupası ve Amerika Japonya’nın kapılarına dayanmış, ülkeye devrim yaratacak yeni silahlar getirmişti: Samuray sınıfının sonunu getirecek yeni silahlar. Japonya bu yeni dünyaya kapılarını kapatıp geleneklerine sarılabilir, veya kucaklayıp gelişme yolunu seçebilirdi. İşte bu karışıklık esnasında eski Shogun’lara karşı, Japonya hükümdarı olarak İmparatoru diriltmeye çalışan yeni bir İmparatorluk hareketi de başlamıştu. Bu yükselen İmparatorluk gücünü mü, yoksa eskilerin Shogunluğunu mu destekleyeceksiniz? Tarafınızı seçmeli ve ülkenizi Japonya’nın geleceği için bu son savaşa sokmalısınız: Boshin Savaşı, yani Ejderha Yılı Savaşı.

Total War shogun 2 fots 1

Total War: SHOGUN 2’nin bu devasa, bağımsız genişleme paketi oyunculara yeni bir deneyim sunacak. Oynanabilir altı yeni klan arasında Satsuma gibi modern imparatorluk Japonyasını destekleyenler ve Nagaoka gibi eski Shogun ile müttefik olanlar da bulunuyor. Ayrıca oyunda üç büyük yabancı güçle de karşı karşıya geleceksiniz: Amerika, Britanya ve Fransa Japonya ile yakından ilgileniyorlar; onlara nasıl davranacaksınız? Bu olayların tümü de kuzeydeki yeni adalara kadar birçok bölgeyi kapsayan, genişletilmiş ve geliştirilmiş sefer haritasında geçecek ve bir Total War oyununda ilk kez demiryolları ve denizden bombardımanlar gibi yeni özellikler de bulunacak!

Sefer haritasındaki yeniliklerin yanı sıra Total War: Shogun 2’nin destansı savaşlarına yeni birimler ve yetenekler de ekleniyor. Karada aralarında Mitralyözler, Amerikan Deniz Piyadeleri ve Britanya Kraliyet Deniz Piyadelerinin de bulunduğu otuz dokuz yeni birim bulunuyor. Deniz savaşlarında ise ağır silahlı buharlı gemiler, torpido botları ve görkemli zırhlı savaş gemileri ile kara savaşlarına denizden top atışları yapabileceksiniz. Kıyıda kurulan savunma silahları da gemilerinize saldırabileceğinden, savunması güçlü limanlara dikkat etmeniz gerekecek.

Sefer haritasında seçebileceğiniz üç yeni ajan türü, dört yeni tarihi senaryo, yepyeni kuşatma mekanikleri ve Total War: SHOGUN 2’nin çokluoyuncu modlarına yapılan önemli geliştirmelerle, yeni özelliklerin listesi de en az Total War: Shogun 2 – The Fall of the Samurai’daki savaşlar kadar destansı bir hal alıyor.

Total War shogun 2 fots 2

Bir cevap yazın