Toshiba Yeni Gözlüksüz 3D Görüntü Sunan TV ve 3D Dizüstü Ürünlerini Tanıttı

Toshiba 17–19 Nisan 2011 tarihlerinde Kıbrıs Cratos Premium Otel’de gerçekleştirdiği basın ve satış kanalı toplantısında, en yeni notebook modelleri olan Satellite L, Satellite P, Satellite P 3D, Satellite/Satellite Pro/Tecra R Serilerini ve en yeni TV modelleri olan 55ZL1 serisi, VL863 serisi, WL863 serisi, SL 833 serisi, DB serisi ve UL serisini tanıttı.

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri’nin Türkiye Dağıtıcısı TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, yeni Toshiba ürünlerinin tanıtıldığı Lansman’da “TNB A.Ş olarak bu günki toplantıda Toshiba’nın üstün teknolojili yeni notebook ve TV modellerini duyurmanın gururunu yaşıyoruz. Ar-GE çalışmalarına yılda yaklaşık 3 milyar dolar harcayan, yeniliklerin öncüsü Toshiba bu seneye hızlı başladı. Toshiba’ nın Q2 ve Q3 dönemlerinde pazara sunacağı hepsi birbirinden iddialı en yeni ürünlerini burada basın ve bayilerimiz ile paylaşıyoruz. Amiral gemimiz notebook dışında LCD/LED/3D TV, Hard disk, Led Aydınlatma ürünleri gibi diğer segmentlerde de iddialıyız” dedi.

Toshiba’nın 2011 yılı Türkiye hedefi, tüketici elektroniği dahil %20’nin üzerinde bir büyüme kaydederek 300 mioyn dolar ciro yapmak. 2011 yılı hedefimiz tüketici elektroniği dahil % 20’nin üzerinde bir artış ile 300 milyon dolarlık bir ciro yapmak.

Toshiba’nın yeni ürünlerine göz atalım:

VL 3DTV Serisi;

Toshiba Gözlüksüz 3D Monitör

 

Toshiba’nın stereoskopik ekranları, LCD ekranın üzerine monte edilmiş bir polarizasyon filtresine sahip. Sinemalarda yaygın olarak rastlanan bu teknoloji sayesinde, VL863 serisi televizyon kullanıcıları pil ya da entegre devre gerektirmeyen gözlükler ile 3D keyfini yaşayabilecekler. Polarizasyon teknolojisi resimleri eş zamanlı olarak hem sağ hem de sol göz için gösterdiğinden, çoğunlukla başka teknolojilerle ilişkilendirilen çapraz karışma (gölgelenme) etkisini ortadan kaldırıyor. Buna ek olarak, izleyici ekranın tam parlaklığını sürekli olarak algıladığından 3D görüntüler son derece parlak olarak sunuluyor. 


DB TV Serisi;

 

Kompakt bir tasarımı ile dikkat çeken ve entegre Blu-ray Player’ a sahip ilk modellerden biri olan DB833 serisi: Yeni “hepsi bir arada özellikli” cihaz, Pay-TV dekoder özelliği ile CI uygulamasını destekliyor. Ayrıca televizyonun USB girişine takılan  taşınabilir bellek gibi uyumlu bir depolama cihazından doğrudan fotoğraf, video ve müzik görüntüleyen veya çalabilen bir ortam yürütücüsü olarak hizmet veriyor. 


SL833 Serisi;

 

Kişiselleştirilmiş kullanıcı ayarları veya Toshiba’nın internet üzerindeki içerik ve hizmet platformu Toshiba Places uygulamasına erişim gibi Akıllı ve Kişisel-TV uygulamaları sunan yeni seri, her yaşam şekline uygun geniş ve ekonomik seçeneklere sahip. Dört kişiye kadar kişisel görüntü ve ses ayarının yanı sıra kişisel kanal listesini de kaydederek, televizyon yeniden açıldığında cihaz daha önceden seçilmiş ayarları otomatik olarak yeniden yüklüyor. USB portlardan birine takılan Opsiyonel WLAN aracılığıyla yeni DLNA   sertifikalı televizyonlar kolayca ev ağlarına bağlanabiliyorlar. Bu özellik sayesinde televizyonlar Toshiba’nın internet üzerindeki içerik aktarma, satın alma ve paylaşma platformu olan Toshiba Places uygulamasına bağlanabiliyor. 


UL863 Serisi;

Toshiba Satellite P755_3D

Toshiba Satellite P755_3D

 

Bu cihazlar “yüz tanıma” özelliği ile televizyon karşısında oturan dört kişiye kadar kullanıcıyı tanıyarak kişisel ayarları otomatik olarak seçebiliyor. Ayrıca UL863 serisi cihazlar Toshiba’nın içerik ve hizmet platformu olan   Toshiba  Places uygulamasına da erişim sağlıyor. Televizyon ayrıca, kullanıcının tercih ettiği en son ses düzeyini de kaydederek televizyon yeniden açıldığında bu ayarı kullanıyor. Cihazlar, Toshiba Places hizmet ve içerik portfolyosunun yanında, yayın aracılığıyla verilen TV hizmetleri ile genişbant altında verilen hizmetleri sorunsuzca birleştiren açık bir platform olan Avrupa standardı HbbTV 2  özelliğini de destekliyor. Bunlara ek olarak Toshiba yeni televizyon serisine parametre ayarlarını otomatik olarak seçen ayar Otomatik Kalibrasyon (Auto Calibration) aracını da entegre etti. 


55ZL1;

 

CEVO-ENGINE özelliğine sahip ilk televizyon. CEVO-ENGINE televizyonlarda yüksek teknolojili uygulama seçeneklerinin gerektirdiği hesaplama gücünü veriyor. Bu uygulamalar, film stüdyosu düzeyinde görüntü kalitesi sunan stüdyo kalitesi izleme teknolojisi “Auto Calibration” ile 2D içeriklerin 3D içeriğe dönüştürülebilmesi gibi ileri 3D özellikleri, televizyon ayarlarının otomatik olarak kişiselleştirilebilmesi için yüz tanıma ve internet tabanlı hizmetlere ve çevrebirimlerine erişim için geniş bağlantı seçeneklerini içeriyor. Kişisel-TV özelliğine sahip televizyonlar, dört kişiye kadar kişisel görüntü ayarlarını ve kanal listelerini kaydedebilme özelliğine sahip. Akıllı-TV fonksiyonlarını da yürüterek, web-tabanlı içerikleri aktarma, satın alma ve paylaşma olanağı tanıyan Toshiba Places uygulamasına erişim sağlıyor.

Toshibanın yeni dizüstü bilgisayar ürün gamı ise şöyle oluştu:

 

Satellite L Serisi;

Toshiba SL833

Toshiba SL833

Resolution özelliğine sahip cihazlar, HDMI bağlantısı aracılığıyla 3 boyutlu görüntüleri harici bir 3D TV’de gösterebiliyor. 3D içeriğin hala sınırlı sayıda olmasına çözüm olarak, bazı L serisi modeller 3D televizyona bağlandığında 2D görüntülere derinlik katan 2D’den 3D’ye dönüştürme özelliğine sahip. Ayrıca Satellite L750, L755, L770 ve L775 modelleri dahili  Onkyo stereo hoparlörler ile sunuluyor. Daha da ötesi, USB 3.0 ve Bluetooth 3.0 ve kablosuz  LAN gibi yüksek oranlı veri aktarım bağlantı özellikleri dizüstü bilgisayarların multimedia özelliklerini destekliyor. 


Satellite P ve P3D Serisi;

 

 

 

2D’den 3D’ye dönüştürme özelliği ile gelişmiş dijital eğlence için etkin güç sunuyor. Mükemmel bir 3D deneyimi için 3D aktif Shutter teknolojisi de P serisinde sizleri bekleyen yeniliklerden. Satellite P750 / P755 ve Satellite P770 / P775 film ve müzik tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılayacak. Cihazlar, 2. nesil Intel işlemcileri, HD ve HD LED arka plan aydınlatmalı ekran, güçlü NVIDIA grafik kartı ve Blu-ray kayıt ve gösterim için tekrar yazılabilir optik disk sürücüsü gibi gelişmiş multimedya özelliklerinden oluşan zengin seçenekleri sayesinde kolayca en zorlu multimedya görevlerini yürütebiliyorlar. Satellite P serisi bilgisayarlar, gelişmiş video özelliklerini tamamlayan zengin ve dinamik sesler için Dolby Advanced Audio tarafından ayarları yapılmış dâhili harman/kardon stereo hoparlörler ile birlikte sunuluyorlar. 


R800 serisi;

 

Tüm R800 serisi cihazlar USB 3.0 arayüzüne sahip ve oldukça ince tasarımlarına rağmen standart olarak optik disk sürücüsüne sahip.  R830 modelinde bulunan Intel ve Toshiba tarafından ortaklaşa geliştirilen ‘Airflow Cooling’ hava soğutma sistemi sayesinde Toshiba, R830’un ince kasasına en yeni Intel CPU platformu entegre edebildi. Elektronik ve mekanik bileşenler dayanıklı magnezyum alaşımlı kasa ile (R830) veya yeni çok sert reçine kasa (R840 ve R850) ile koruma altında. Düşme ve su dökülmelerini de içeren kapsamlı HALT (Highly Accelerated Life Test) dayanıklılık testi R800’ün dayanıklılığını kanıtlıyor.

Fiyatlar açıklanmadıysa da, dizüstü modellerinin Temmuz ayında piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın