Torchlight MMO’dan Yeni Haberler Var

2009’da bizi en çok şaşırtan oyunlardan biriydi Torchlight. Uzun süredir  yokluğunu hissettiğimiz, zindanlarda yardırıp seviye atlayıp eşya toplamalık oyun tarzının (hack’n slash) sağlam bir temsilcisi olması bir yana; Diablo 3 videolarından fırlamış animasyonlarıyla, ortalama 10 saatlik oyun süresi boyunca oyunseverleri mest etmeyi başarmıştı. Sunduğu eğlence potansiyeline oranla oldukça uygun olan fiyatının da yardımıyla Torchlight, bir anda oldukça popüler hale geldi.

Oyunun kadı kızında da olabilecek ufak eksilerinin yanında kocaman bir eksisi vardı ki, oyunu oynayıp bitirdikten ve insanların bu oyunu ne kadar sevdiğini gördükten sonra aslında bunun bir eksi değil de bir strateji olduğunu anladık. Evet, o eksi çoklu oyuncu modunun olmayışıydı. Ama geliştirici Relic Games bizleri daha fazlasına hazırlıyordu aslında. Bir MMO.

Bugün ise Torchlight ve henüz yapım aşamasında olan Torchlight MMO’su ile ilgili merak edilen sorulara verilmiş açıklayıcı cevaplara ulaştık.

– Önümüzdeki periyotta Torchlight’a bir çoklu oyuncu gelme ihtimali var mı?

Hayır, geliştirici ekip Torchlight’ın bu versiyonuna bir çoklu oyuncu modu eklemeyi planlamıyor. Fakat çok düşük bir ihtimal de olsa 3. parti bir firmanın böyle bir girişimi olabilir. Tabi bu resmi bir mod olmaz.

– Peki Torchlight MMO’su ne ayak?

Torchlight MMO, Torchlight oyunundan ayrı bir oyun. Bedava oynanabilecek (online alışveriş seçenekleri de olacak pek tabi) ve Torchlight dünyasında geçecek bir oyun olacak. Torchlight’ta oynadığımız karakterleri MMO’ya aktaramayacağız.

Torchlight SS

– Beleş MMO olayı da ne ola?

Oyun bedavaya indirilip oynanabilecek, ancak oyunda özel bazı eşyalara ve bineklere sahip olabilmek için Torchlight mağazasından çevrimiçi olarak alışveriş yapabileceğiz. Elbette gerçek para kullanacağız. 🙂

– İyi hoş da neden Torchlight’ın bir çoklu oyuncu modu yok?

Torchlight tamamen modlanabilir bir oyun olarak bir yıldan kısa bir sürede geliştirildi. Relic bu süre zarfında tek kişilik oynanışa odaklanarak oyunculara en iyi deneyimi yaşatmayı amaç edindi (ne politik!) ve MMO çalışmalarına başladı.

– Yemiş gibi yapalım o zaman. Peki MMO tahminen ne zaman çıkar?

Runic oyunun raflarla buluşması için 18-24 aylık bir süre öngörüyor. Tabi diğer bütün oyunlarda olduğu gibi bu da uzamaya veya kısalmaya açık bir öngörü.

Umut verici ve az çok da tahmin ettiğimiz açıklamalar bunlar. Bizim asıl merakımız bu sefer hangi oyundan kopyala yapıştır olayına girişecekleri. İki seçenek var: Kınayt veya WoW. :p

3 Yorum

  1. Taner Özsoy

    Multiplayer coop mod yapım aşamasında şuan. Hatta ufak bir videoda gösterdiler. Tabiki firma değil 3. parti mod olarak opensource şekilde sunulacak.

  2. Rafadamn

    Schaefer kardeşler Blizzard’ın hangi oyunundan neyi kopyalarsa kopyalasınlar illaki birçoğunda emekleri vardır.. Bu ekiple bu kadar olur deyip oynamak gerek oyunu.. Bir Diablo tadı aramayacaksın.. Benim için 2. sırada geliyor bu oyun Diablodan sonra…

Bir cevap yazın