Torchlight II’den Oynanış Videosu

Torchlight II de PAX 2011’deydi.

Blizzard North’un kurucusu Max Schaefer ve Erich Schaefer, Fate’in yaratıcısı Travis Baldree ve Hellgate: London fiyaskosundan sorumlu Flagship Studios ekibinden birkaç kişinin kurduğu Runic Games, 2009 yılında yayınladıkları ilk oyunları Torchlight ile bizleri fazlasıyla şaşırtmıştı. Oyun bağımlılık yaratan hack’n slash mekanikleriyle özlediğimiz Diablo lezzetini birazcık da olsa yaşatmayı başarıyordu bizlere. Dahası, Diablo III videolarında gördüğümüz birçok dövüş ve büyü animasyonu utanmaz bir şekilde Torchlight’ta karşımıza çıkıyordu. Bu ilk bakışta sıradan ve sığ bir Diablo klonu gibi görünse de, kesinlikle eğlenceli bir oyundu ve benim gibi eski zindan farelerini bile uzun süre oyalamayı başardı.

Şimdi merakla Torhclight II’yi bekliyoruz. Üstelik Runic Games bu sefer yerin onlarca kat altıyla birlikte yerin üstünde, açık alanlarda da geçecek bir serüven vaat ediyor bizlere. Gece gündüz döngüsü, oynanabilir dört farklı sınıf, LAN veya internet üzerinden co-op ve matchmaking desteği de unutulmamış. Hatta  yine yüksek seviye karakterlerimizi emekliye ayırıp açtığımız yeni karakteri onun varisi yapabilecek ve canımız istediğinde balık da tutabileceğiz.

Torchlight II, henüz kesin bir çıkış tarihine kavuşmamış olsa da, Runic Games ekibi en son PAX 2011’de boy gösterdi. Videoda oyuna yeni eklenen Embermage sınıfının yeteneklerine yakından bakıyoruz.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın