Torchlight 2 Su Yüzüne Çıktı ve İlk Detaylar Açıklandı

Ve evet online co-op özelliği de bunlardan biri!

Geçtiğimiz yılın utanmaz derecede şaşırtıcı oyunlarından biriydi Torchlight. Tabii bu durumda, oyunun başarılı hack’n slash mekanikleri yattığı kadar Diablo III videolarından akıllarda kalan birçok sahnenin neredeyse hiç değişmeden Torchlight’ta karşımıza çıkması da rol oynadı. Öyle sanıyorum ki bu sıradan ama başarılı Diablo klonu, benim gibi eski zindan farelerini bile uzun süre oyaladı. Hatta oyunun olmamış diyebileceğimiz tek tarafı, yerin onlarca kat altına yaptığımız bu aksiyon dolu maceraya yanımıza arkadaşlarımızı da alarak katılamıyor oluşumuzdu. Ancak üzülmeyin bir süredir ortalıkta dolaşan söylentiler gerçek oldu ve Torchlight 2 resmi olarak duyuruldu. Hem de online co-op özelliğiyle.

Oyunun yapımcısı Runic Games’ten gelen diğer çarpıcı detaylar ise şu şekilde:

  • Yerin üstünde geçen daha fazla bölüm (hatırlarsanız ilk oyunun neredeyse tamamı yerin dibinde geçiyordu),
  • Gece gündüz döngüsü olacak,
  • Dört sınıf. İlk oyunda üç sınıf vardı bildiğiniz gibi. Bu dört sınıftan yalnızca birinin mi yeni olacağı, yoksa sınıfların tamamen mi yenileneceği henüz açıklanmış değil.
  • Online co-op sisteminde LAN ve matchmaking desteği,
  • Yine yüksek seviye karakterlerimizi emekliye ayırabileceğiz ve elbette balık da tutabileceğiz.

Bu duyuruyla birlikte daha önce açıklanmış Torchlight MMO’sunun akıbetini merak ediyor olabilirsiniz. Runic Games’ten gelen bilgilere bakılırsa Torchlight MMO’nun yapımına tam gaz devam ediliyor. Ayrıca Torchlight 2, MAC platformu için de geliştiriliyormuş. Şimdilik oyunun çıkış tarihiyle ilgili bir açıklama yapılmamış (en iyi ihtimalle 2011 2. çeyrek diyelim). Çok yakında daha fazla detay ve belki birkaç yeni görselle karşılaşabiliriz. Bekleyelim bakalım.

Torchlight 2

2 Yorum

Bir cevap yazın