Topuklu Ayakkabılarımız ve Kablolar

Papyonlu kız faresi...

THG Türkiye onaylı kız faresi…

Teknik serviste bir bayana rastlayanların tepkileri de oldukça güzel..

Şöyle bir bakıyorlar, siz de şööyle bir bakıyorsunuz…

Aaaa..siz teknik serviste mi çalışıyorsunuz?

Yani traktör kullanıyor musun, ya da uzayda ne işin var diye sorar gibi…

Bugüne kadar THG üssünden öğrendiğim kadarıyla teknolojik aletler öyle bir düğmeye basmakla bozulmuyor. “Aman yanlış yaparım, bozulur” hissine kapılmayın. Bozulmazlar ya da tamiri imkansız şeyler kolay kolay olmaz. Ofisinizde ya da evinizde bilgisayarınızı anlamaktan korkmayın… Bu aletler gelişmiş daktilolar olmanın çok ötesinde bize kendimizi anlama, eleştirme fırsatı da veriyorlar.

Nasıl mı? Sürekli aynı şeyi yapıyorsunuz ve bilgisayarınız hep aynı hata kodunu veriyor. Siz kendinizden o kadar eminsiniz ki… İçinizden “Tıpkı kocam gibisin, kesin kablon yanmıştır” diyorsunuz. Tabii bilgisayar yanılıyor, biz daha çok biliyoruz …

Durup düşünmüyoruz..Çoğumuz okuma tembeli olduğumuzdan ekranda bizi yönlendiren komutları okumadan “Yes” ya da “No” tuşuna basıyoruz.

Karşımızdaki makine bize “İşine daha çok konsantre ol” diyor.

Bazen duymuyor, dinlemiyor, düşünmüyoruz…

Bizi çaktırmadan yerden yere vuran bilgisayarlara yakın olmanın bizler için oldukça pratik yanları da var. Örneğin rujunuzu tazelemek ya da sadece şöyle bir saçınıza bakmak isterseniz, bir CD’yi ters çevirmeniz yeterli… ne yazık ki bu özellik şu an sadece orjinal CD’ler için geçerli…

Artık aynadan çok bilgisayar monitörüne bakıyorsak, baktığımız şeyin içini görmeyi de akıl etmeliyiz…

Kısacası kızlar, sevgililerimizden de çok birlikte olduğumuz bilgisayarlar ve onların dünyasında bir de kadın sesi olsun istedik. Bundan sonra biz de burdayız.

Topuklu ayakkabılarımızın kablolara takılmaması dileğiye…

Yeliz…

Bir cevap yazın