Tom’s Okuyucu Blogları Açıldı!

Kısa bir süre önce yayınına başladığımız blog.thgtr.com sayfalarından yazılarınızı yayınlamaya başlıyoruz.

Bilişim ve teknolojinin dünü, bugünü, yarını Tom’s Hardware Guide okuyucularından sorulur. Peki, onlar gelişen teknolojiyi nasıl yorumlar, neleri beğenir, neleri eleştirirler? Nasıl alışveriş yapar, kendi sorunlarına nasıl çözüm bulurlar?

İster amatör ama meraklı olun, ister profesyonel… Eğer siz de bilişim – teknoloji ve ürünleri ile ilgili deneyim ve yorumlarınızı Tom’s Hardware Guide sayfalarında paylaşmak istiyorsanız yazılarınızı bekliyoruz.

Ayrıcaaa… Belirleyeceğimiz dönemlerde Google Analytics raporlarına göre blog yazısı en çok okunan üyelerimizi sürpriz hediyeler bekliyor…

Hangi konularda yazabilirim?

Yazılarınızı bilişim ve teknolojinin içinden – kıyısından – köşesinden geçen her konuda yazabilirsiniz.

Örneğin bilişim ve teknolojiyi ilgilendiren bir konu veya haber ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Veya yeni bir cep telefonu aldığınızı varsayalım. Yazınızda sadece bu cep telefonunun özelliklerinden de bahsedebilirsiniz, telefonu satın alma aşamasında yaptığınız araştırmalardan da satın aldığınız mağazada yaşadıklarınızdan da cep telefonunu aldıktan sonra beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığından da…

Blog yazabilmek için THG’ye üye olmalı mıyım?

Evet. Yazılarınızın sizin adınızla yayınlanabilmesi için THG Türkiye’ye üye olmalısınız.

Gönderdiğimiz yazılar olduğu gibi yayınlanacak mı?

Özgün ve site kullanım koşullarına uygun olan tüm yazılar olduğu gibi yayınlanacaktır.

Başka kaynaklardan kopyalandığı belirlenen yazıların yayına alınmama veya yayından sonra tespit edilmesi halinde yayından kaldırılma yetkisi editörlerimizde olacaktır. Bu tür kopya yazılar üyeye haber verilmeden yayından kaldırılabilecektir.

Kaç tane yazı yazabilirim?

İstediğiniz kadar yazabilirsiniz.

Blog yazarak nasıl hediye kazanabilirim?

Rastgele yarışma dönemleri belirlenecektir. Bu yarışma dönemleri ve verilecek hediyeler THG Türkiye sayfalarında ilan edilecektir. Belirlenen bu dönemlerde Google Analytics raporlarına göre en çok farklı okuma sayısına sahip olan yazı/yazılar hediye kazanacaktır (Bu sayede aynı kullanıcının sayfayı sürekli tazelemesi sonuçlara etki etmeyecektir).

Bir yarışma dönemine birden fazla yazı ile katılan bir üye, yazılarının aldığı dereceye göre birden fazla hediye kazanabilir. Örneğin, en çok okunan ilk üç yazıya hediye verilecekse ve ilk iki yazı aynı üyeye ait ise, bu üye birincilik ve ikincilik hediyelerini kazanır.

Ancak bir yarışma döneminde kazanan yazı, başka bir yarışma döneminde hediye kazanamaz.

Yazımın çok okunmasını nasıl sağlayabilirim?

Yazınıza yapılan yorumlara açıklayıcı cevaplar vererek, yazınızı üyesi olduğunuz sosyal ağ sitelerinde çevrenizle paylaşarak yazılarınızın daha çok okunmasını sağlayabilirsiniz.

Yazımı nereye göndereceğim?

Yazılarınızı blog[at]thgtr.com adresine Word dosyası biçiminde gönderebilirsiniz. Yazıya eklenecek resimleri de bu dosyanın yanına eklemelisiniz.

(Yazılarınızı site üzerinden kaydederek denetime gönderebileceğiniz arayüz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.)

Hediye kazandığımı nasıl öğreneceğim, hediye bana nasıl ulaşacak?

Hediyeli blog yarışmalarında kazanan üyelerimiz THG Türkiye sayfalarında ilan edilecek ve ayrıca kayıt olurken kullandıkları e-posta adreslerine bilgi gönderilerek, hediyeleri gönderilmek üzere adres bilgileri istenecektir. İki hafta içinde adres bilgisini göndermeyen üyeler hediye haklarını kaybederler. Bu durumda verilemeyen hediye havuza aktarılarak sonraki yarışmalarda değerlendirilir.

1 Yorum

Bir cevap yazın