Tom’s Hardware Deney Altyapısını Yeniliyor

Tom’s Hardware 2008 yılına daha ateşli bileşenlerle beraber giriyor. A.B.D, Almanya, Fransa, İtalya ve Tayvan’daki deney laboratuarlarımız ve yazar personelimizle beraber elimizde ne varsa ortaya dökmek istiyoruz. İlk adımımız bu ülkelerdeki laboratuarlarımızda deney sonuçlarını kolaylıkla değiş tokuş edebileceğimiz ortak bir deney istemi oluşturmak olacak. Buna paralel bir şekilde ikinci adımımız, deney yazılımlarımızın da aynı olmasını sağlamak. Yani sizin anlayacağınız, hedefimiz siz değerli okuyucularımıza deney sonuçları hakkında daha geniş bilgi aktarabilmek.

Bazılarınız ise bunu şu ana kadar neden gerçekleştirmediğimizi merak edebilir. İlk neden bundan önceki geçmişimizle alakalı: Çoğu deneyimiz eskiden ayrı yerlerde, ayrı koşullar altında gerçekleştiriliyordu. Munich’deki takımımız daha çok anakart ve işlemci deneylerini yapıyordu. Editörlerimiz bundan sonra da ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklar fakat bu andan itibaren bilgi dağarcığımızı olabildiğince genişletmek amacıyla tüm deney merkezlerine günümüzün şartları için gerekli olan bileşenleri sağlayacağız. İkinci nedenimiz ise iş dünyasıyla alakalı: Birbirimizle yakın ilişkilerde bulunarak, aynı zamanda yayıncılık arenasında ilk sıralardaki yerimizi sağlamlaştırmak istiyoruz.

Tom’s Hardware olarak tam 15 adet üst düzey sistem topladık ve bunu deney laboratuarlarımız arasında paylaştırdık. Başvuru deney sistemimizde bir Core 2 Duo işlemcisi, güçlü bir işlemci soğutucusu, DDR3 bellekler, 500 GB kapasiteli bir sabit disk, bir Radeon HD ekran kartı ve 850 W güç kaynağı bulunuyor. Editörlerimiz gerekirse bu sisteme başka bileşenler de ekleyebilirler. Yani bu sistemin farklı bileşenlerin deneyleri için standart bir altyapı oluşturmasını arzuluyoruz. Deney altyapımızı o kadar sağlam kurduk ki bizi en azından 2008’in ortalarına kadar idare edeceğini tahmin ediyoruz.

İlerleyen zamanlarda sizi sistemimiz üzerinde yaptığımız değişikliklerden haberdar edeceğiz. Yakında DVD yazıcılarımız da olacak ve MSI bize AM2+ soketli anakart desteği sağlayacağı konusunda söz verdi.

Tom's Hardware Deney Altyapısını Yeniliyor

Yazıya ilişkin forum tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın